close
Spolupráce

Balanční kancelářská židle: Proč by měla patřit i k vašemu pracovnímu stolu?

balancni-zidle

Pokud jste ještě neslyšeli o této židli, je nejvyšší čas, aby vám přišla do života. Používání balanční židle v kanceláři vám totiž může přinést řadu výhod. A to více, než byste řekli. Dneska se podíváme na to, proč by balanční kancelářská židle měla patřit i k vašemu stolu a proč vám její pořízení změní v lecčem pracovní den.

Konec bolavým zádům

Jednou z nejvýznamnějších výhod je lepší držení těla a vyrovnání páteře. Tradiční kancelářské židle nás často nutí sedět ve statické poloze, což vede ke špatnému držení těla a vychýlení páteře. A následky? Bolesti zad! Naproti tomu balanční židle umožňuje přirozený pohyb a podporuje dynamické sezení. Díky tomu posiluje hluboké svaly kolem páteře a zmíněné držení těla dlouhodobě zlepšuje. Pokud tedy chcete předejít dlouhodobému poškození páteře nebo odstranit již prožívané bolesti zad, zkuste to. Balanční židli snadno zařadíte do každodenní pracovní rutiny a bude vaším věrným pomocníkem.

Střed těla

Kromě zlepšení držení těla a vyrovnání páteře, sed na nestabilním povrchu, jakým je balanční kancelářská židle, také aktivuje stabilizační zádové svaly, čímž se posiluje střed těla. To může pomoci snížit riziko zranění a zlepšit celkovou fyzickou kondici. Kromě toho studie ukázaly, že používání balančních židlí může být účinnější při snižování bolesti zad než tradiční rehabilitační cvičení. Začlenění balanční židle do kanceláře proto může mít dlouhodobé výhody pro vaše fyzické zdraví.

Komfortní zóna

Židle s balančním systémem nabízejí zvýšený komfort a snižují riziko bolesti a zranění. Tradiční kancelářské židle často postrádají správnou oporu a mohou způsobit nepohodlí a bolest nejen v zádech, ale i v různých jiných částech těla, jako je krk, ramena nebo spodní část zad. Balanční židle jsou na druhé straně navrženy tak, aby poskytovaly pohodlí a zároveň byly vaší oporou. To všechno může učinit váš den produktivnějším a z práce udělat místo, odkud nebudete odcházet shrbení a unavení. Zkuste se i vy domluvit se zaměstnavatelem na pořízení balančních židlí a nebo si přivezte do práce svou vlastní.

Potřebujete radu? Obraťte se na specialistu v oboru. V plzeňském showroomu Peška se vám budou královsky věnovat. Vyzkoušíte si celou nabídku a se zárukou spokojenosti odvezete tu pravou židli pro lepší budoucnost vašich zad.

Zdroj náhledové fotografie: Peska.cz

Komentáře k článku