close
balcony-1834990_960_720

Už dlouho si lámete hlavu, jak váš balkon využít na 100 %? Balkon nemusí být jakýmsi pouhým skladištěm a místem, kde sušíte prádlo. Jaro se blíží, vrhněte se do jeho úprav, díky nimž si vytvoříte další kousek v domácnosti, který si zamilujete.

1.      Zbavte se nepořádku

Pro mnoho z nás jsou balkony kvůli své malé velikosti pouze dalším úložným prostorem. Jestliže ale chcete proměnit svůj balkon v relaxační zónu nebo mít prostě jen hezký prostor, zbavte se všeho, co se zde nachází. Omeťte stěny, zameťte a umyjte podlahu a rozhodně dejte pryč staré zteřelé šňůry na prádlo.

2.      Rozhodněte se, k čemu balkon budete využívat

Jakmile nepořádek zmizí, zůstane na balkoně prázdné místo. To může být někdy skličující, protože někdy představivost prostě chybí. Teď se můžete rozhodnout vy, jak chcete toto místo používat. Na čtení? V tom případě neváhejte a sáhněte po houpací síti. Nebo si na balkoně chcete jen vypít ranní kávu? V tomto případě budete potřebovat nějaký vkusný stolek s příjemným posezením. Také je třeba zvážit, zda vám na balkon až příliš svítí slunce nebo naopak, často prší?

3.      Využijte každého místa

Koho by neustále bavilo nosit věci ven a zase je na večer nebo při špatném počasí uklízet zpět. Tento problém vyřeší kousky, které jsou do exteriéru přímo určené. Nezapomínejte však na podstatný faktor, a to na prostor, kterým balkon disponuje. Vyhněte se přeplněnému balkonu. Abyste ušetřili co nejvíce místa, květiny můžete zavěsit na stěnu nebo na police, co na stěnu přimontujete.

4.      Cílem je balkon, který bude vypadat lákavě a útulně

Balkon by měl být útulný a místem, kde prostě čas trávit chcete. Toho docílíte pouhými dekorativními prvky, jako jsou například svíčky, venkovní koberec, lucerničky, a již zmiňované květiny. A i když se nacházíte přímo uprostřed sídliště, díky vašemu balkonu na tento fakt alespoň na chvíli zapomenete.

A jak používáte svůj balkon vy? Trávíte na něm dost času? Nebo jste rádi, když pověsíte prádlo a zase zavřete?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor Michaela

Komentáře k článku