close
Spolupráce

Screenové rolety: kdy je nejlepší čas na jejich montáž?

screenove-rolety

Mnozí lidé vám řeknou, že si už bez screenových rolet nedovedou představit své bydlení. Jak to? Screeny mají totiž mnohem více výhod než jen tu, že stíní před sluncem.

Rodinný dům, okna bytu nebo třeba pergola, altán či balkon – na všech těchto místech můžete najít screenové rolety. Jak však vypadá jejich samotná montáž? Rozdíl je v tom, pokud už bydlíte v novém, nebo se teprve chystáte na úpravy či stavbu domu.

Dodatečná montáž na jaře, v létě i v zimě

Minimální stavební úpravy se skvělým výsledkem můžete mít v podobě rolety s boxem či bez boxu umístěné těsně nad okno.

U screenových rolet není roční období něčím, co by bránilo jejich montáži. Nepotřebujete totiž žádné lepidlo či jakékoliv tuhnoucí hmoty, které by vyžadovaly teploty vysoko nad nulou. Samotná instalace screenů je snadná a zvládnete ji určitě i vy sami

Netroufáte-li si, specializovaní pracovníci si s touto výzvou poradí během chvíle a stínění namontují na okenní rám či do ostění. K hřídeli rolety se nakonec připojí z interiéru kabel pro automatické ovládání. Výsledkem je čistá práce bez velkých zásahů.

Screeny zabudované pod omítkou či v překladu

Druhým scénářem je situace, kdy se screenovými clonami počítáte v projektu stavby. Výhodou je v tomto případě uschování roletového boxu do zateplovacího polystyrenu a jeho zaomítnutí. Rolety se uschovávají do očím neviditelného boxu, což je velmi elegantní řešení. 

Čas instalace screenových clon přichází tedy v momentě, kdy je hrubá stavba včetně oken dokončena a přesouváte se na práce na fasádě. I tady lze venkovní stínění montovat v jakémkoliv ročním období. Limitováni jsou spíše řemeslníci pracující se zateplovacím materiálem, jelikož ideálním obdobím pro tuto práci je teplota od 5 °C do 30 °C.

Možností je také ukrýt roletový box do speciálního stavebního překladu s dutinou pro roletový box. I tady je však potřeba počítat s venkovním stíněním dopředu, ideálně ve fázi projektování. Velkou výhodou umístění boxu do překladu je možnost doplnění rolety kdykoliv po dokončení prací. 

Váháte-li stále nad konkrétním provedením, s klidem se obraťte na některého z výrobců venkovního stínění. Společnost BUILDING Shutter Systems, která vyrábí venkovní stínění pod značkou Minirol, je největším výrobcem venkovního stínění ve střední Evropě a její obchodní zástupci po celé republice vám velmi rádi zodpoví vaše otázky.

Zdroj náhledových fotografií: Minirol

Tags : rolety

Komentáře k článku