close
ladybugs-1593406_960_720

Slunéčka sedmitečná neboli lidově berušky jsou sice prospěšné, ale jejich přítomnost ve větší míře pro nás není zas tolik příjemná. Tento drobný hmyz se nejčastěji usazuje uvnitř chalup a chat, kde není až takový ruch. Jak se můžete berušek zbavit a jak jim předcházet?

Najděte vstupní cestu

Prvním zásadním krokem k tomu, abyste se zbavili berušek, je utěsnit jejich „vstupní cestu“, kterou se k vám domů dostanou. Nejideálnější dobou, kdy zamezit přístup těmto sympatickým červeným broučkům je pozdní jaro nebo začátek léta, než si začnou hledat místo k přezimování.

  • Prázdná okna vybavte síťovnou, tu starou vyměňte za novou.
  • Jestliže jsou kolem oken větší díry, vyplňte je betonovou výplní nebo pěnou, s tou si však hravě poradí hlodavci.
  • Malé praskliny kolem okenních rámů, potrubí, kabelů a dveří by měly být utěsněny nějakým druhem těsnícího tmelu.
  • Zaměřte se také na dveře, na něž umístěte gumové lišty.

Vysajte je

Když uvnitř najdete velké množství přezimujících berušek, popadněte vysavač a pusťte se do práce! Může se to zdát jednoduché, ale je to skvělý způsob, jak odstranit tyto škůdce z vašeho domova.

Použijte chemii

Asi mezi nejúčinnější způsoby, jak se zbavit berušek, patří různé chemické repelenty a spreje. Ovšem to by měla být ta poslední možnost, protože, jak víme, berušky jsou našemu okolí ku prospěchu. Jestliže s nimi máte rok co rok ale problémy, je vhodné tento krok nechat na nějaké profesionální společnosti, která se zabývá hubením hmyzu. Ta se zaměří na ošetření okolí vašeho domu (kolem základů, rámů dveří či oken), aby byl co nejvíce tento hmyz odrazen.

Také máte s tímto hmyzem zkušenosti? A jak se berušek zbavujete vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : domácnost

Autor Michaela

Komentáře k článku