close
rose-3063284_960_720

Pokojové rostliny místnost nejen ozdobí, ale také jí dodávají pozitivní energii. Kromě toho mají rostliny také značný vliv na zlepšení nálady. Proto pokud u vás místo pokojové rostliny nemají, měli byste tento fakt přehodnotit. Poradíme vám, kam všude je můžete umístit tak, aby interiér působil stylově.

Pokojovky umístěte na stojan či stolek do rohu místnosti

Jestliže přemýšlíte, kam umístit pokojovky, velkou parádu nadělají v rohu místnosti na stylovém designovém podstavci. V tomto případě vám doporučujeme volit například rostlinu šplhovnici zlatou, která se skvěle hodí do ložnice a obývacího pokoje. Tyto druhy pokojových rostlin jsou jakýmsi filtrem, kdy odstraňují toxické plyny ze vzduchu a osvěžují atmosféru.

Pokojové rostliny můžete také zavěsit

Interiér můžete oživit také tím, že pokojovky jednoduše zavěsíte, zvláště ty, které se plazí. Takto zavěšené květimy v zajímavých květináčích (velkým hitem jsou květináče přírodní) jsou nejen krásné na pohled, ale stávají se také středem zájmu celé místnosti.

Schody jako skvělý prostor pro rostliny

Schody jsou nejlepším místem pro pokojové rostliny. Každý schod tak jimi můžete je vybavit. Výběr pokojových rostlin ale závisí také na tom, kde jsou schody umístěné, zda mají pokojovky dostatek světla nebo naopak.

Pěstování ve skleněné váze

Některé rostliny nepotřebují půdu, rostou pouze ve vodě. Ty si můžete vypěstovat doma ve skleněné misce. Vypadají velmi atraktivně u okna, na odkládacím stolku nebo na polici.

Pravidla pro rozmístění rostlin

Místnost si rostlinami můžete vyzdobit podle vlastního výběru. Velké květiny s tropickou tématikou můžete umístit do rohu místnosti, malé rostliny na okno nebo na polici. Neexistují žádná pravidla, jak na dekoraci pokojových rostliny v interiéru, stačí použít svou fantazii a kreativitu a tím přidat vaší domácnosti jiskru v podobě pokojových rostlin.

Máte rádi pokojové rostliny? Daří se vám se o ně starat?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : pokojové rostlinypokojovky

Komentáře k článku