close
Spolupráce

Kované ploty a brány jako ideální volba – jsou elegantní, odolné a nadčasové

kovana-brana

Oplocení domu neslouží jen k ochraně majetku a soukromí. Mělo by do značné míry také reprezentovat váš styl a vítat případné návštěvníky. Proto je dobrým nápadem vybírat plot nejen dle technických požadavků, ale zapojit do práce také estetiku. Ideální je vsadit na elegantní vzhled, snadnou údržbu a také bezpečností požadavky. Přesně to dokážou do puntíku splnit kované ploty. Proč mohou právě kované ploty být tou nejlepší volbou?

Elegantní a nadčasový design

Nový plot by měl dokonale ladit nejen s vaším domem, ale také se zahradou a celým pozemkem. Je třeba uvážit, že každý typ stavby vyžaduje jiný plot. K dřevěnému srubu asi kované oplocení úplně nebude ladit, ale běžnému rodinnému domu nebo vilce dodá eleganci a charakter.

Velkou výhodou může být také to, že kované ploty se dají natřít na různé odstíny. Typické jsou samozřejmě klasické šedé odstíny, ale můžete si snadno vybrat i jakoukoliv jinou barvu přesně podle toho, co se vám líbí. Vybrat si můžete i odlišné sloupky a zvolit si design přesně dle vašeho vkusu a představ.

Přidejte ozdoby

Na vrchní část plotu se dají umístit také různé designové ozdoby, které z každého plotu udělají naprostý originál. Stejně tak lze různé ornamenty nebo ozdoby umístit přímo do konstrukce plotu. Pokud však milujete minimalismus, není problém zachovat střídmý a jednoduchý styl, který je pro kovové ploty doslova stvořený.

Údržba je snadná

Velkou výhodou bezpochyby je, že kovaný plot je prakticky bezúdržbový. Již při výrobě dostane povrchovou úpravu, která jej chrání před deštěm i dalšími povětrnostními vlivy. Díky tomu nebudete mít s plotem žádnou práci a vydrží vám desítky let.

Slaďte jej s bránou

Plot z kovu se dá snadno sladit také s kovanou bránou. Ta na první pohled odradí zloděje, protože působí velmi bytelně a vyplatí se investovat i do ní, neboť vydrží prakticky cokoliv. Kované brány jsou dobrou volbou téměř pro každou nemovitost.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay, kovane-ploty.net

Komentáře k článku