close
island-2482200_960_720

Někdo kupuje dům, jiný zase ostrov. Právě ostrovy jsou velmi oblíbenou koupí mezi celebritami, jako je například Nicolas Cage, Shakira či Johnny Depp. A kolik takový ostrov stojí a k čemu jim poslouží? Posuďte sami.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio koupil svůj ostrov, který se nachází u pobřeží Belize v roce 2005 za 1,75 milionu dolarů. Leo je známým zastáncem životního prostředí, a tak se ze svých 104 akrů snaží vytvořit ekologické letovisko, jehož centrem je luxusní resort s 80 pokoji.

Johnny Depp

Během natáčení svého prvního filmu Piráti z Karibiku se Johnny Depp zamiloval do Baham natolik, že si koupil 45 akrový tropický ostrov v Karibiku jménem Little Hall’s Pond Cay. Stálo ho to 3,6 milionu dolarů a nazval jej „Fuck Off Island“, což vysvětluje, že toto místo je čistě v jeho soukromí.

Shakira

V roce 2011 si Shakira a člen skupiny Pink Floyd Roger Waters koupili ostrov poblíž Baham. Mají v plánu z něj vybudovat letovisko pro milionáře. Má hodnotu 16 milionů dolarů a rozlohu více než 500 akrů.

Pamela Anderson

Než se Pamela a Tommy Lee rozvedli, koupil jí Tommy Lee v roce 2007 jako dárek ostrov v Dubaji. Je to jeden z ostrovů s tématikou zeměkoule patřící pod The World Project.

Mel Gibson

V roce 2005 koupil Mel Gibson sopečný ostrov na Fidži s názvem Mago Island. Má rozlohu 5 400 akrů a stál jej 17 milionů dolarů. Ovšem koupě se neobešla bez problémů. Na ostrově žijí domorodci, kteří mu jej poskytnout nechtěli.

Steven Spielberg

Oscarový režisér vlastní ostrov v souostroví Madeira u pobřeží Portugalska. Když není na dovolené tam, cestuje se svou rodinou na své 86metrové luxusní jachtě.

Nicolas Cage

Nicholas Cage koupil v roce 2006 ostrov Leaf Cay na Bahamách za 3 miliony dolarů. Na ostrově je zřízeno několik luxusních hotelů, které navštěvují bohatí a slavní.

Kam byste se vydali vy?

Zdroj: pixabay.com

Tags : Bydlení

Autor Michaela

Komentáře k článku