close
Kuchyně

Renovace či výstavba nové kuchyně: Nejčastější chyby

kitchen-2094707_960_720

Renovace nebo stavba kuchyně je velká a nákladná práce, takže při plánování byste si měli dát záležet. Zatímco mnozí z nás mají své vlastní představy o tom, co se nám líbí a jak chceme, aby věci vypadaly, jiní zase při navrhování kuchyně dělají hned několik chyb. O jaké se jedná?

Obklady vybíráte na poslední chvíli

O obkladech začněte přemýšlet už ve fázi návrhu, abyste se mohli rozhodnout, zda zvolíte výrazný materiál, experimentální povrchovou úpravu nebo klasické dlaždice a zda chcete, aby obklad dosahoval vysoko, nízko či pokrýval celou stěnu.

Příliš mnoho barev

Mít barevnou kuchyni není nic špatného, ​​ale může se rychle ohledět. Je lepší mít kuchyni vybavenou neutrálními svítidly, skříňkami a spotřebiči, abyste jí mohli dodat barev pomocí doplňků jako je osvětlení, židle, obrázky a jiné drobné doplňky, které lze snadno a bez velkých nákladů měnit.

Výběr špatné pracovní desky

Mramor a přírodní kámen jsou luxusními a nádhernými materiály pro pracovní desku. Ale buďme upřímní, nepatří zrovna mezi ty levnější varianty, a navíc jsou na údržbu mnohem více náročné. Kromě toho přírodní kámen vykazuje mnohem dříve známky opotřebení oproti klasickým deskám.

Nerozšíříte skříňky až ke stropu

Ponecháním mezery mezi horní částí kuchyňských skříněk a stropem vytvoříte prostor, kde se shromažďuje prach a nečistoty, ale také bude kuchyň vypadat menší a stísněnější. Chcete-li dosáhnout uhlazenějšího vzhledu, který nebude vytvářet zákoutí plné prachu, rozšiřte skříňky až ke stropu.

Špatný design osvětlení

Kuchynň vyžaduje vynikající osvětlení pro vaření a úklid, takže na něm nešetřete. Pokud se chystáte na závěsná světla, pamatujte, že větší je lepší. Pokud vaše kuchyň nemá velké okno nebo je špatně osvětlená, investujte do několika jasných LED bodovek či pásků.

Příliš mnoho otevřených polic

Otevřené police jsou sice skvělou příležitostí, jak předvést oblíbenou sbírku nádobí nebo barevně sladěných hrníčků, ale věřte, že nejsou nijak zvlášť praktické, pokud jde o každodenní použití v kuchyni. Kuchyň by měla obsahovat rovnoměrnou kombinaci uzavřených a otevřených polic a úložných prostor, takže všechny věci, které se často používají, mohou být schovány. Zatímco věci, které se používají pro zvláštní příležitosti, čímž odpadá neustálé jejich uklízení, mohou být vystaveny na policích.

Čeká vás také renovace kuchyně?

Zdroj foto: pixabay.com

Komentáře k článku