close
no thumb
tepelná čerpadla jsou k dispozici v mnohých variacích
tepelná čerpadla jsou k dispozici v mnohých variacích

Ceny energií rostou a s ním i náklady na vytápění budov. Jak tedy předejít zvyšujícím se platbám za elektřinu a plyn? Kupte si tepelné čerpadlo. S ním jste totiž schopni snížit vaše náklady vydané za vytápění až o 50%. Ceny fosilních paliv mohou klidně stoupat, vás však neovlivní. Hlavní výhodou tepelných čerpadel je to, že jsou téměř bezúdržbová, nevyžadují příliš mnoho prostoru a jsou ekologická, neboť nevytvářejí žádné emise. Vezmeme-li tedy v úvahu všechny tyto výhody, nákup čerpadla za to tedy skutečně stojí.

Výběr tepelného čerpadla

princip činnosti tepelného čerpadla
princip činnosti tepelného čerpadla

A jak vlastně vybrat tepelné čerpadlo? Jeho volba záleží na tom, jaký si zvolíte zdroj tepla, tedy vzduch, vodu nebo zemi. Tepelné čerpadlo vzduch – voda je závislé na teplotách v průběhu roku. Množství vyprodukované energie je tedy značně ovlivněno jejich výkyvem a spolu s ním se zvyšuje či snižuje schopnost topení. Na druhou stranu se toto čerpadlo jednoduše instaluje a nevyžaduje žádné zemní práce ani úřední povolení. Tepelné čerpadlo země – voda má naopak téměř stabilní tepelný výkon a nekopíruje venkovní teploty. Pro jeho instalaci je však třeba potřeba volná plocha pozemku, na které se provedou zemní práce. A nakonec tepelné čerpadlo voda – voda. Výkyvy teploty během roku jsou minimální, tepelný výkon stabilní, pro jeho instalaci je však zapotřebí studna. Tedy dvě studny – jedna pro nasávanou vodu, druhá pro vracející se vodu. A tak každé z výše uvedených čerpadel má své výhody a nevýhody a záleží pouze na vašem rozhodnutí, možnostech a představách.

Tepelná čerpadla od firmy StiebelEltron patří mezi top produkty na trhu. Se svými více než 35 letými zkušenostmi v oblasti vývoje se firma řadí mezi přední specialisty v tomto oboru. Na jejích internetových stránkách http://www.tepelna-cerpadla.cz/ naleznete podrobné informace nejen o tepelných čerpadlech, ale i ventilačních jednotkách a solárních systémech, které vám zodpoví mnohé nejasnosti a napoví vám, proč je tepelné čerpadlo tak výhodné a efektivní. V případě jakýchkoli dotazů lze firmu i telefonicky kontaktovat nebo nezávazně vyplnit obecnou poptávku a počkat na její zpracování. Uspořte tedy vaše zdroje pomocí tepelného čerpadla a získejte energii ze vzduchu, vody nebo země zdarma.

Tags : technika

Komentáře k článku