close

V překladu znamená slovo “glamour” půvab, přitažlivost, vzrušující krása. Je to styl připomínající filmové hvězdy 20. a 30. let, navozuje atmosféru blahobytu a dokonalosti. 

Glamour styl bydlení vyniká svou okázalostí, čarovný a elegantní. Hodí se do městské zástavby, ideálně do prvorepublikových bytových domů, ve vesnické roubence by takový luxus působil poněkud nemístně. Mnohem lépe vynikne ve velkorysém prostoru, stísněnost mu ubírá na půvabu.

Typické glamour barvy

Glamour styl je o eleganci, takže jako základní barvy se nabízí především černá a bílá, všechny odstíny fialové, sytě červená, lahvově zelená či tmavě modrá – královská i námořnická. Vedle nesáhnete ani s odstíny hnědé nebo béžové. Nepostradatelné jsou všechny barvy kovů, hlavně zlatá a stříbrná. Lesk a třpyt je jedním z hlavních znaků glamour stylu. 

Čím vyniká glamour styl

Tento styl není nijak striktně nadefinován, záleží hodně na fantazii a pocitech. Jsou ale prvky typické právě pro tento způsob zařízení interiéru:

Lesk kovu a třpyt křišťálu, zrcadla stejně jako nablýskaná dlažba. V glamour stylu jsou lesklé plochy základním kamenem, bez něhož by nikdy nebyl dotažený.

Lustr bývá obvykle okázalý, honosný, často křišťálový, na jehož skleněných závěsem tancují odlesky světla.

Nábytek je v rámci možností masivní, dost často imituje barokní nebo rokokové kousky. Pokud vám to přece jen prostor nedovoluje, pořiďte si alespoň prosklený secesní příborník či jiný starožitný kousek nábytku, který bude interiéru dominovat. 

Čalounění je typické na veškerém sedacím nábytku včetně židlí, čalouněnou si ale pořiďte i postel s vysokým čelem. Není nic víc glamour než měkké křesílko nebo lenoška se spoustou polštářků.Látky typické pro glamour styl jsou samet, satén, hedvábí či brokát. Ložní prádlo si pořiďte rozhodně z damašku, ten je znakem skutečného luxusu.

Tags : glamour stylluxus
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response