close
Snímek obrazovky 2021-04-15 102606

Parní mop je ideálním pomocníkem v domácnosti. Můžete ho ale využívat i v kanceláři, v obchodě, prostě všude, kde potřebujete mít opravdu kvalitně uklizeno. Parní mop pracuje na principu horké páry, umí odstranit veškeré nečistoty, zašlou špínu či mastnotu z pracovních ploch, z obkladů i z podlah. S vhodným nástavcem vyčistí čalouněný nábytek, koberce a klidně i okna.

V dnešní době je na trhu parních mopů nepřeberné množství. Odlišují se od sebe velikostí, barvou či designem. Především ale mají různé množství funkcí. Obecně se o všech se dá říci, že za sebou zanechají skvěle uklizený prostor. 

Výhody parního mopu

Výhodou parního mopu je dlouhý kabel, díky němuž dosáhnete do míst vzdálenějších od zásuvky. Je dobré, když má mop sklopné madlo, protože se díky němu dostanete i do výšky, ale sklopením ušetříte prostor při skladování. Stačí jen malé místečko někde v kumbálku a máte mop stále po ruce. 

Parní mopy jsou velmi jednoduché na ovládání. Musíte být ale opatrní při práci, nezapomínejte, protože pára je velice horká, hrozí opaření. Nahřívání přístroje je velmi rychlé, během cca 15 sekund můžete začít pracovat. 

Další výhodou je nízká hmotnost, takže se s mopem dá snadno manipulovat. A to úplně nejdůležitější je fakt, že si vystačíte jen s obyčejnou vodou. Nepotřebujete žádné drahé čistící prostředky, ušetříte tak svoji peněženku i životní prostředí.

Využití parního mopu

Většina parních mopů má více funkcí, především hravě vyčistíte každý typ podlahy. Díky regulaci množství vypouštěné páry lze mop použít na dlažbu, kámen, dřevěné či laminátové podlahy. Některé čističe dokáží i luxovat. Pára prach zvlhčí a poté jej mop vysaje, což zabrání víření. Praktický nástavec ve tvaru kluzáku, pak slouží k osvěžení koberců. 

Trojúhelníkový tvar je ideální pro snadný úklid v rozích. Horká pára odstraní až 99,99% všech bakterií, virů, roztočů, mikroorganismů a to bez jakékoliv chemické látky. Podlahu parou i dezinfikujete. Parní mop oceníte, jestliže jste alergici nebo máte malé děti, které si rády hrají na podlaze. 

Ruční parní mop

Parní mop bývá kombinovaný s parním čističem a parní rukavicí pro mokrý úklid horkou vodní párou, stačí jen odstranit delší rukojeť. Přidáváním speciálních koncovek je ideální pro čištění povrchů a spár v kuchyni a koupelně. Síla horké páry snadno rozpouští i ty největší mastnoty, veškeré nečistoty, zašlou špínu a usazeniny. Silný proud páry zaručuje hloubkové čištění bez použití saponátu a hrubé síly. Opět si vystačíte jen s obyčejnou vodou. Parní rukavicí snadno a efekativně vyčistíte umyvadlo či vanu. Dá se použít na obklady, prosklené dveře, zrcadla a dokonce i můžete umýt okna. 

Mycí návlek je možné prát v pračce na 60°C, takže ho můžete použít vícekrát. Pokud doslouží, můžete ho dokoupit samostatně.

Parním mopem se dá dobře vyčistit také čalouněný nábytek. Použít ho lze i na čištění záclon a závěsů, aniž byste je sundavali z garnýže. Naprostým bonusem je možnost vyžehlit si párou oděvy zavěšené na ramínku. 

Tags : parní mop

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku