close

Moderní žehličkyŽehlení je činnost, na kterou se polovina hospodyněk dívá s odporem, druhá ji naopak vítá s nadšením.  Ať už patříte mezi ty, které žehlení nebaví a věnují se mu jen proto, že je to potřeba a nikdo jiný to za ně neudělá, nebo naopak mezi tu skupinku žen, které se u žehlení odreagují a pustí si oblíbený film či pořad v televizi – jistě oceníte fakt, že si žehlení můžete usnadnit. Ovšem pozor, nestačí jen nakropit nebo si koupit prkno za několik tisíc. Základem je kvalitní žehlička, bez té to zkrátka nepůjde. Pořiďte si takovou, která vám práci ulehčí. Pozornost dbejte na žehlící povrch, který hraje důležitou roli. Znáte základní varianty?

 • Nerez a hliník

  Nerezové a hliníkové povrchy jsou výsadou spíše levnějších typů žehliček. Pokud nechcete investovat příliš, je to dobrá volba, nutné je ale počítat s tím, že oba tyto materiály jsou více náchylné k poškrábání. Ani vysoké teploty jim nesvědčí, neboť mají tendence se napalovat, díky čemuž následně hůře kloužou po látce.

 • Slitiny obsahující nerezovou ocel

  Žehličky s tímto povrchem patří mezi oblíbené, protože velmi hladce a lehce kloužou po látce. Jejich další výhodou je skutečnost, že se zahřívají rovnoměrně, díky čemuž je žehlení o mnoho rychlejší. Pozor, i tento typ povrchu je náchylný k poškrábání!

 • Nepřilnavá plocha

  U žehliček s nepřilnavým povrchem jde velmi často obtížně určit, jestli jsou kvalitní či nikoli. O nic jednodušší není ani fakt, zda vám vydrží rok či deset let. Jakmile si tuto žehličku koupíte, ze začátku budete nadšení, neboť krásně kloužou po povrchu, ovšem vyberete-li si nekvalitní kousek, i ten se může poškrábat či napálit.

 • Keramika

  Keramika je oblíbený materiál, který odolává poškrábání a navíc krásně a především stejnoměrně – což je důležité – vede teplo. K tomu všemu je nepřilnavá. Ptáte se, zda má vůbec nějakou vadu? Ale ovšem! Jakmile se vám podaří žehličku upustit, může se velice snadno stát, že se kus žehlící plochy uštípne.

Tags : žehlící plochažehlička

Komentáře k článku