close

Přestala vám stačit vaše stará koupelna, a proto jste se rozhodli pro rekonstrukci? Pak pozor – ve specializované obchodě byste si totiž mohli připadat, že na vás prodavač mluví čínsky! Proč? Ve světě koupelen existuje celá řada pojmů, kterým jakožto nezkušený laik vůbec nemusíte rozumět! Chcete-li předejít trapné situaci, kdy byste na položené otázky jen němě zírali s otevřenou pusou, přečtěte si dnešní článek. Prozradíme vám, že se možná setkáte s pojmy jako podomítková baterie, kopotovaný klozet, kartuš a mnoho dalších. Buďte připraveni a na nákup vyrazte s hrdostí!

pojmy v koupelně

Kartuš

Máte ponětí, jaká věcička ukrytá ve vaší koupelně zajišťuje otevírání, zavírání i směšování teplé a studené vody? Stojí za tím kartuš, jinak řečeno také srdce pákové vodovodní baterie. K dostání jsou i složitější kartuše, které kromě směšování vody umí například regulovat trysky.

Termostat

S tímto zařízenímkteré se technicky nazývá termostatická kartuše si můžete nastavit určitou a vámi požadovanou teplotu vody. Navíc má i jednu další výhodu, kterou oceníte ve chvíli, kdy vám přestane téct studená. Nemusíte se bát, že se opaříte, neboť se přívod vody zastaví. Dobré vědět.

Sifon

Všechny odpady ho mají a věřte, že se v obchodě zaručeně s tímto pojmem setkáte. jakmile bude prodavač či prodavačka mluvit o zápachové uzávěrce, díky našemu článku již budete vědět, o čem je řeč.

Tags : kartušsifontermostat
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response