close
christmas-1855144_1280

Vánoční svátky už jsou za dveřmi, takže pokud jste to doteď neudělali,  je nejvyšší čas pustit se do příprav výzdoby domova.

Vánoční dekorace, stejně jako všechno kolem nás, podléhají módním trendům. To, co bylo v kurzu předloni, je dnes v mnoha ohledech pasé. takže Pokud tedy chcete mít letošní vánoční výzdobu podle současných trendů, poradíme vám, jaké barvy letos vládnou.

Bílá jako sníh, který možná venku nebude

Letošním vánočním svátkům vládne bílá barva. Slavnostní, luxusní sněhově bílá barva bude dominantní na slavnostním stole stejně jako na dekoracích. Lucerny, svícny, ozdoby, vyřezávaní sobové nebo andílci, světelné řetězy s LED světly, to vše je letos v bílé barvě.

Rozhodně se nebojte, že by bílá výzdoba byla nudná. Doplníte ji totiž vhodnými přírodními materiály – zelenými větvičkami, šiškami, dřevem. Nic nezkazíte tradiční barvou vánoc, červenou, pokud si pořídíte červené svíčky nebo ji na stromku sladíte s bílými ozdobami.

Zlatá, stříbrná, měděná…

Hitem letošních vánoc jsou nejen kovové dekorace, ale i ozdoby v barvě zlata či stříbra. V kombinaci s dominantní bílou bude váš interiér vypadat úchvatně. Zajímavým prvkem mohou být svíčky v metalických barvách nebo barvené jmelí – zlaté, stříbrné nebo bronzové, to je žhavým tipem letošních vánoc.

Letošním  trendem ve vánočních dekoracích jsou košíky, tácy a svícny vyplétané z kovových drátů. Můžete zvolit výzdobu s původní barvou kovu nebo natřené na bílo, obojí je správně. Jejich výběr najdete například ZDE.

Fialová ke svátkům určitě patří

Podle liturgických zvyklostí je fialová barvou zklidnění a rozjímání, patří tedy především k adventu. Letos je barvou vánoc, takže pokud je vaší oblíbenou, nalaďte se letos na fialovou vlnu. Použít můžete světlé i tmavé odstíny, kombinovat je spolu nebo s již zmíněnou bílou. Vzhledem k tomu, že fialová je barvou tajemna a magie, zaručeně i vaše vánoční výzdoba bude velmi magická.

Tags : vánocevánoční dekorace

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku