close

Chcete žít moderně, s čímž souvisí také styl, který je spojený se zdravým stravováním? Pokud ano, doporučujeme svůj jídelníček obohatit o něco nového a také o něco zajímavého. A co by to mělo být? Podívejte se na web Bataty.cz a bude vám to jasné. Chcete je zkusit? Přinášíme vám výčet hned několika hlavních důvodů, proč to udělat a proč jsou dobrou volbou.

Batáty
Batáty

Jsou velmi zdravé

Jelikož jsme se lehce dotkli právě zdravého životního stylu, je v první řadě nutné začít tím, že je tato zelenina skutečně zdravá. Proto jsou mimo jiné označovány jako zdravé brambory. Kdo z vás má zájem prospět svému tělu, ten s nimi zaručeně nešlápne vedle. Můžete se o tom jednoduše přesvědčit také u nás. A jaká je hlavní škála prospěšných látek?

  • Betakarotén
  • Vitamín C
  • Pektin a vláknina

Jsou dostupné doslova na každém rohu

Pryč je doba, kdy nebyly k sehnání. Nyní je situace zcela jiná a tak musíme říci, že jsou dostupné doslova na každém rohu. Nejenom, že je můžete nakoupit v supermarketech. Stále více se dostávají také do běžných prodejen, nebo jsou dostupné i na různých trzích. To proto, že jejich pěstování není nijak náročné a podmínky v ČR jim celkem dobře vyhovují. Navíc nezklame ani jejich cena, jelikož patří do skupiny těch potravin, které jsou poměrně levné.

Skvěle chutnají a snadno se připravují

I toto jsou jasné důvody, proč s nimi neváhat. Pokud jde o chuť, musíme ji porovnat s bramborou, ale s tím rozdílem, že batáty jsou lehce nasládlé a jsou také lehce načervenalé. Rozhodně vás svou chutí dokážou zaujmout. Dále nezapomínejme ani na jednoduchost přípravy. Co s nimi? Není problém je například vařit, stejně jako není jakýkoliv problém dát je do trouby, nebo je dát třeba také na gril. Ve všech případech si můžete být jisti dokonalou chutí. A k čemu je jíst? Jsou skvělou přílohou třeba k masu, nebo k rybě.

Tags : batáty
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response