close

Návody na výrobu krásných vánočních dekorací

Už máte domov vánočně vyzdobený nebo ještě stále hledáte inspiraci, jaké dekorace si letos pořídit? Zkuste některý z našich návodů, díky nimž můžete mít letos originální výzdobu s minimálními náklady.

Nejen vánoční stromeček a adventní věnec vytvářejí v našich domovech tu neopakovatelnou slavnostní atmosféru. Nezapomínáme ani na dekorace na okna, aroma lampy, či svícny a aranžmá z různých přírodnin v kombinaci se stuhami a vánočními ozdobami skleněnými i ručně vyráběnými z korálků.

Papírové řetězy a ozdoby

Asi všichni jsme v dětství s maminkou lepili barevné proužky papíru do kroužků a tvořili nekonečné řetězy. Nemusí být pestobarevný a můžete klidně použít papír natřený metalickými barvami nebo úplně bílý. Dokonce i noviny se náramně hodí na vánoční ozdoby, zkuste to. Z proužků papíru můžete vytvořit i srdíčka nebo květy, které zavěsíte na větvičky ve váze.

Další tradiční papírovou ozdobou jsou pruhy vystřižených vloček, stromečků, hvězdiček a jiných tvarů. Stačí si dlouhý pruh papíru poskládat jako harmoniku a překreslit na něj obrázek, který chcete, aby se vám opakoval. Nezapomeňte, že nesmíte dostřihnout až do konce, musíte nechat část, jíž budou tvary spojené.

Dekorace z ovoce, ořechů, koření či šišek

Balíčky skořice zavázané mašličkou, pomeranče se zapíchnutými hřebíčky (koření), vlašské ořechy, to všechno se dá použít při výrobě vánočních dekorací. Trendem letošního roku je aranžování různých přírodnin na plát z kmene či na seříznuté polínko. A v hlavní roli jsou šišky z různých jehličnanů.

Šišky můžete nechat přírodní nebo je natřít na požadovanou barvu. Z rozvitých udělejte zelené stromečky, nebo je spojte do tvaru koule či vánočního stromečku. Samostatné se hodí na ozdobení věnců či svícnů.

Jak na vánoční svícen

Jednoduchý svícen vyrobíte například tak, že dno dezertní misky vyplníte aranžovací hmotou, do níž zapíchnete větvičky neopadavých jehličnanů, zápich nebo kalíšek na svíčku, a dozdobíte šiškami, kořením, vlašskými ořechy a různými ručně vytvořenými ozdůbkami: malými papírovými balíčky, jutovými mašličkami nebo například háčkovanými andílky. Také vyřezávané dřevěné ozdoby jsou in.

Tags : dekorace ze šišekjak vytvořit vánoční svícenpapírové ozdobyvánoční dekorace
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response