close

Advent už nám začíná, takže pokud ještě stále nemáte adventní věnec, na němž dnes zapalujeme první svíčku, je nejvyšší čas si ho připravit.

Věnec si samozřejmě můžete koupit už nazdobený, ale jeho příprava není nijak složitá, tak proč to nezkusit? Bude originální, vyzdobený přesně podle vaší představy a navíc si kreativně zpříjemníte předvánoční čas zklidnění a rozjímání.

Co potřebujete na adventní věnec

Základem věnce je slaměný nebo polystyrénový korpus, několik větviček, nejlépe z túje nebo jiného neopadavého jehličnanu a čtyři zápichy nebo kovové kalíšky na svíčky. K tomu si připravíme  na dozdobení slaměné, dřevěné či jiné vánoční ozdoby, látkové stuhy, šišky,  plátky sušených citrusů, koření jako je badyán nebo celá skořice – záleží jen a jen na vaší fantazii. Na připevnění větviček a ozdob budeme ještě potřebovat vázací drát (ideálně zelený), případně použijeme tavnou pistoli.

Krok za krokem vytváříme adventní věnec

1. Nejprve si nastříháme větvičky cca 15 cm dlouhé, aby se s nimi dobře pracovalo. Ty připevníme ke korpusu vázacím drátem tak, aby byl věnec úplně zakrytý. 

2. Když je chvojí přichyceno a upraveno tak, aby nikde příliš nepřesahovalo, připevníme na něj symetricky zápichy na svíčky. Jestli nemáte kalíšky s bodcem, přichyťte je tavnou pistolí.

3. Zbytek věnce pak ozdobte tím, co se vám líbí. Je dobré nejdříve si jednotlivé prvky na věnci rozložit a teprve potom je napevno přichytíme tavnou pistolí. I v případě adventního věnce platí, že méně je více, proto ho raději příliš nepřeplácejte.

Pokud jde o barvy svíček, použijte takové, jaké budou ladit s ostatními vánočními dekoracemi. Původně bývaly fialové, protože z liturgického hlediska je fialová barva zklidnění a rozjímání. V současné době patří mezi oblíbenou klasiku barva červená, bílá, zlatá a stříbrná, ty nejlépe ladí se zeleným podkladem.

Tags : adventní věnecvánoční dekorace
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response