close
no thumb

obklady2Když se mluví o koupelně, většina z nás si pravděpodobně představí jakousi klasiku, kterou je malá místnost, s umyvadlem, sprchovým koutem nebo vanou a hlavně malé obkladačky se zrcadlem. A právě o koupelnových obkladech jak na podlahu, tak i na stěnu bude dnešní článek.

Moderní trendy velí, že malé klasické obklady, nejčastější rozměrové řady 15 cm x 15 cm se již pomalu, ale jistě začínají ze soudobých koupelen vytrácen. Jsou nahrazovány velkoformátovými obklady, prakticky ze stejného materiálu. Jistě budete tápat, proč tomu tak je, proč malé rozměry nejsou aktuálně v měřítku? Důvodů je hned několik. V prvé řadě větší rozměry obkladaček vypadají již na první pohled mnohem lépe. Dokonce vizuálně zvětšují prostor, což je u koupelen často velice potěšujícím faktem. Dalším faktorem je i to, že spáry mezi jednotlivými kachličkami nepůsobí nejlépe. Při využití velkoformátových obkladaček je zapotřebí mnohem méně spárování a celkový design tak není příliš narušen. Další nespornou výhodou je i větší pevnost těchto obkladů.

obklady1Velkoformátové obklady do koupelny jsou k dispozici v nepřeberném množství barev a motivů. Vybere si tak snadno naprosto každý, i ten, kdo má náročnější požadavky a přísnější představy. K nákupu doporučujeme využít osvědčené obchody, klidně i ty internetové. A na kolik vás obklady větších rozměrů vyjdou? Budete si muset připlatit o něco více, než v případě standardních kachliček, avšak nebude se jednat o žádnou šílenou investici, počítejte s cenou v intervalu přibližně 200 až 400 Kč za metr čtverečný. Vůbec nejžádanějšími velikostmi jsou nyní obklady o rozměrech 20 cm x 40 cm nebo 30 cm x 60 cm. Velkoformátové obklady můžete použít samozřejmě i do jiných objektů moderního domu či bytu, kromě koupelen se budou hodit třeba do kuchyně nebo na záchod!  

Komentáře k článku