close
nabytek3

Jakou máte představu o dokonale zařízené ložnici? Jak se říká: “100 lidí, 100 chutí” a co se vkusu týče, představy o ideální ložnici se hodně rozchází. I sebelepší a sebepromyšlenější zařízení interiéru vás jednou omrzí a vy se přistihnete, jak se v tomto prostoru necítíte dobře, zdá se vám nudný a jeho vybavení zastaralé. V takovém případě je čas na změnu! Pokud i vy stojíte před podobným rozhodnutím, snažte se vybírat vhodný nábytek, protože ten dokáže s celkovým vzhledem interiéru udělat neskutečné divy. Co se ložnice týče, správně umístěná postel i vhodně zvolená barva hrají důležitou roli. A jak si zařídit dokonalou ložnici?

Místo, kam si chodíte odpočinout

S vhodným nábytkem můžete vaši ložnici proměnit k nepoznání /
S vhodným nábytkem můžete vaši ložnici proměnit k nepoznání /

Ložnice je místo, kde si chcete odpočinout, nabrat ztracenou energii a nechat své tělo i mysl nějaký čas relaxovat. Jistě i vy mi dáte za pravdu, že není nic příjemnějšího, než ulehnout do měkké postele, zachumlat se do hebkých peřin a spát. Postel je středobodem tohoto interiéru, proto je důležité si jednu takovou nejen správně vybrat, aby vám vyhovovala – jak se říká – od A po Z, ale zároveň ji umístit na vhodné místo. Aby se vám dobře spalo a vašemu tělu se dostalo kvalitního a plnohodnotného spánku, zaměřte svou pozornost nejen na dobře stavěný rošt, ale zároveň i ideální matraci. Matrace by vám měla ve všech směrech vyhovovat, měla by se přizpůsobit vašemu tělu a pokud si pořizujete matraci na manželskou postel, měla by zároveň tlumit pohyby vaší polovičky, aby vás svým nočním převalováním zbytečně nebudila.

S úložným prostorem to v ložnici nepřehánějte

Úložný prostor do ložnice samozřejmě patří, ovšem právě v této místnosti více, než kdekoli jinde v interiéru platí, že nic se nemá přehánět. Máte-li tu možnost a dispozice vašeho domova vám to umožňují, zařiďte si samostatnou šatnu, díky které ložnici zbytečně nezahltíte nábytkem a celý prostor tak bude vzdušnější. Ovšem ne každý má takové možnosti, proto je třeba poohlédnout se po skříni. Nejideálnější jsou vestavěné skříně, které nezaberou tolik zbytečného prostoru. Spousta lidí dělá chybu, když si do své ložnice pořídí obývací stěny. Zastávají názor, že nejen získají dostatek úložného prostoru, ale zároveň si díky tomuto kousku nábytku dokonale zútulní interiér. A to není pravda. Obývací stěny patří do obývacího pokoje a ve vaší ložnici nemají co dělat. Místo toho dejte přednost vzhledově přitažlivé menší skříni, která zapadne do stylu vaší ložnice a bude jí slušet.

Tags : nábytek

Komentáře k článku