close

Přemýšlíte nad vytvořením domácnosti provoněné dřevem? Takové plány se dnes rozhodně mohou stát skutečností, protože v dnešní době se na trhu objevuje mnoho různých druhů stavebních materiálů. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou, takže v případě zájmu můžete pokrýt dřevem klidně veškeré venkovní i vnitřní části vašeho domu. Stačí vědět, na koho se obrátit. Úkolem tohoto článku se představit vám ty nejoblíbenější způsoby, jak vytvořit ze svého hnízdečka lásky něco opravdu mimořádného, z čeho bude všem návštěvám přecházet zrak. Nebudeme tedy nic prodlužovat a můžeme se vrhnout rovnou na věc, že ano?

Tatranský profil
Tatranský profil

Velice oblíbené dřevěné prvky

  • tatranský profil
  • srubový obklad

První zmíněný profil už díky svému názvu napovídá, že pochází původem ze Slovenka, kde se řadí mezi absolutní špičku ve svém oboru. Disponuje zejména kvalitou zpracování a také velice přirozeným vzhledem. Prostor, ve kterém je nainstalovaný tatranský profil, okamžitě vyzařuje elegantním vzhledem s nádechem přírody. Vyniká ale také pro stránce praktické, protože dlouho vydrží a má také výborné tepelně-izolační vlastnosti. Broušené smrkové dřevo je pak hlavní surovinou používanou při výrobě. Montážní systém pero-drážka pak zajistí zákazníkovi snadnou a rychlou instalaci.

Pokud plánujete kvalitní dřevěný obklad stěn exteriéru, který se dá zároveň využít i uvnitř, určitě vás upoutá druhý zmíněný stavební prvek. Srubový obklad je vhodný pro obložení malých domů, chatek nebo zahradních domků. Svým tvarem připomíná srub, podle čehož také vznikl název. Výhodou tohoto obkladu je, že si můžete zvolit jakýkoli odstín, protože se dá přetřít všemi různými nátěry.

Dřevo je stále v kurzu

Ačkoli je dřevo zřejmě tím nejstarším stavebním materiálem, stále má světu co říci. Pokud i vás tento fenomén uchvátil, nebojte se proměnit své sny v realitu, protože možnosti tu skutečně jsou.

Tags : domácnostsrubový obkladtatranský profil
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response