close
Komerční články

Fotopast jako kladivo na zloděje: Jak vám pomůže při ochraně majetku?

Při pohledu na statistiky můžete snadno propadnout dojmu, že se v České republice přestává krást, ale nepropadejte falešné naději. Celkový počet krádeží sice rok od roku výrazně klesl (v roce 2013 evidovala PČR 62 384 krádeží, o dva roky později pouze 34 476), ovšem pravděpodobnost, že se právě váš domov stane terčem bytaře, je stále velmi vysoká. Ročně navštíví nezvaní hosté v průměru o každou 125. domácnost!

Zloděje nejčastěji zastaví bezpečnostní dveře nebo pes. Ale když se jim podaří dostat do objektu, mají téměř vyhráno. Policistům se v roce 2018 podařilo objasnit pouze 18,5 % případů. Číslo by přitom mohlo být mnohem vyšší, kdyby měli vyšetřovatelé více důkazních materiálů – ideálně fotografie nebo videozáznamy pachatelů.

Podle odborníků na zabezpečení domácností je perfektním nástrojem pro monitoring majetku fotopast na zloděje. Zařízení je kompaktní, vydrží velmi dlouho v provozu, a v momentě, kdy zaznamená pohyb, dojde k automatické aktivaci spouště.

Není fotopast jako fotopast. Jaké vlastnosti by měla mít ta „na zloděje“?

Sortiment fotopastí je široký a laik může snadno sáhnout po modelu, který je vhodný spíše pro potřeby myslivců než jako nástroj pro ostrahu. Při výběru byste se proto měli zaměřit na následující aspekty:

  • silný neviditelný přísvit (zloděj nesmí aktivitu přístroje zaznamenat),
  • GPS modul (umožňuje odesílání MMS a e-mailů),
  • kompaktní rozměry,
  • rychlost spouště,
  • rozlišení videa.

Podstatné je, aby fotopast nebudila pozornost a nevydávala zvukové ani světelné signály. Zároveň je žádoucí, aby vás okamžitě upozornila na nově pořízený záznam – proto by neměl chybět zmíněný GPS modul, případně podpora WiFi.

A které fotopasti jsou dlouhodobě hodnoceny jako nejspolehlivější a nejlepší s ohledem na poměr ceny a vlastností? Pokud vsadíte na fotopast ScoutGuard, určitě neuděláte chybu.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response