close
zlate-cihly

V dnešní době by měl investovat každý. Už dávno neplatí, že peníze uložené pod polštářem vás na důchod zajistí. Pokud nebudete své úspory zhodnocovat, sežere vám je nemilosrdně inflace. Jak začít? Najděte si vhodný investiční produkt, a hlavně spolehlivého dodavatele. Pro začínající investory je nejlepší variantou investice do zlata. Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Svou první zlatou investici tak můžete zvládnout zcela online, ale klidně neváhejte navštívit také kamennou prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Najdete ji ve druhém patře a pro snadný vstup použijte raději služební vchod a následně se nechte vyvézt výtahem do druhého patra. Stejnou šanci mají také Brňáci – kamennou prodejnu najdete v moderní budově Dornych, hned vedle obchodního centra Vaňkovka.

Na investici není nikdy pozdě

Zlato v posledních týdnech a měsících opět přitahuje pozornost. Dočkalo se poměrně zásadního nárůstu v ceně, dokonce se hovoří o historických maximech. Samozřejmě to vyvolává otázky, zda je nyní vhodné do zlata investovat. Navíc tento trend již trvá nějaký ten pátek – už od roku 2022 bylo patrné, že zlato poroste a koneckonců začátek roku 2024 to jen potvrzuje. Analytici ale dobře vědí, že růstové trendy u zlata nejsou krátkodobé, ale spíše trvají několik let – lze tedy očekávat, že cena nadále bude stoupat minimálně další tři až čtyři roky. Příležitost pro investory je tedy nadále otevřená. Zlato je navíc dlouhodobým investiční produktem, který držíme mnohdy i desítky let, a proto krátkodobé výkyvy nehrají roli.

Svěřte se do rukou osvědčeného prodejce

Zlatemince.cz lákají začínající i dlouhodobé investory na nízké ceny a vysoké skladové zásoby. Nakoupit zde můžete nejen investiční zlato, ale také stříbro, a uložit své finanční prostředky do drahých kovů. Ceny zlatých cihel a zlatých mincí jsou u tohoto prodejce skutečně nejnižší, o tom se sami přesvědčte na stránce investiční zlato. Ceník v eurech je na stejné stránce investičné zlato.

Jiní prodejci aktuálně nedokážou nabídnout tak bezkonkurenční ceny za zlato v takové kvalitě. I proto byl tento prodejce oceněn prvním místem v rámci loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott&Rose). To je ocenění, které svědčí o tom, že jak veřejnost, tak i odborníci oceňují vysokou úroveň služeb tohoto obchodníka s investičním zlatem.

Proč investovat do zlata?

Nechávat své peníze ležet ladem se nyní nevyplácí. Kdo má své úspory jen na běžném účtu, ten nyní každým dnem přichází o peníze kvůli inflaci. Je proto zcela nezbytné investovat. Peníze musí pracovat a měly by se investovat do aktiv, jejichž hodnota roste. Z dlouhodobého hlediska se zlato ukazuje být ideálním kandidátem. Ne však jakékoliv, ale zlato investiční. Navíc nepotřebujete miliony, abyste koupili jednu zlatou cihlu a tu zamkli do trezoru. Dnes můžete snadno nakoupit zlaté slitky, které mají i hmotnost okolo 1 gramu. Postupně tedy můžete střádat své zlaté bohatství, jak vám to vaše rodinné finance dovolí.

Na co si dát pozor?

Je velmi snadné podlehnout lákadlu některých finančních poradců, kteří vás budou přesvědčovat o spoření do zlata, případně nákupu virtuálního zlata nebo investice do akcií zlatých dolů. Takové investice jsou velmi riskantní a pro začínající investory zcela nevhodná. Dobrá investice do zlata je nákup fyzického zlata. Takového, které si můžete osahat a uložit. Zlaté slitky jsou vyráběny z čistého zlata s ryzostí v rozmezí 99,5 % až 99,99 %. Na trhu neexistují české slitky, obvykle se jedná o produkty švýcarských rafinérií. Kvalitní zlaté slitky vždy snadno zpeněžíte a získáte potřebnou hotovost, kdykoliv ji budete potřebovat.

Zdroj foto: Kyoungil Jeon| Dreamstime.com

Komentáře k článku