close
no thumb
Flachdachabdichtung
Izolace střechy

Voda pronikající do základů, stavebních konstrukcí nebo vnitřních prostor staveb může způsobit nemalé problémy. Plíseň, nežádoucí narušení stavebních materiálů nebo snížená stabilita obydlí může být způsobena právě díky povrchové nebo podpovrchové vodě. Předejděte včas těmto nepříjemnostem pomocí hydroizolace.

Chraňte svůj domov

Nejvyšší priorita při pořizování hydroizolace je kladena na ochranu základů a střech. Zabezpečit můžete také sklepy, koupelny, terasy nebo bazény. Správného výsledku dosáhnete výběrem kvalitního materiálu, a proto se vždy poraďte s odborníky. Hydroizolace základů může být spojená s protiradonovou ochranou. Nejčastěji používanými materiály jsou asfaltové pásy nebo IPA. Izolace se často doporučuje hlavně pro ploché střechy, u kterých se předpokládá, že voda neodtéká tak snadno jako u šikmých či sedlových střech. Zabezpečit však můžete jakýkoliv typ střechy pomocí hydroizolačních fólií, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům a vyznačují se vysokou pevností a odolností proti mechanickému namáhání.

AbdichtungWandSohle
Izolace základů je nezbytná

Máte problém se zdivem v blízkosti terénu nebo pod ním? Vyřešit ho můžete svislou nebo vodorovnou izolací. Svislá se používá u zdiva poškozeného vlhkostí. Vodorovná je doporučována tam, kde dochází k působení spodní nebo tlakové vody. Hydroizolace je finančně nákladné opatření, které se vám ale vrátí během bydlení hned několikrát.

Tags : stavbastřechytechnika

Komentáře k článku