close
no thumb

Sháníte nový odpadkový koš? Myslíte, že první, jenž Vám padne do oka, si okamžitě pořídíte? Pak pro Vás nemáme příliš dobrou zprávu. Dnes totiž existuje celá řad výrobků, a ne všechny se hodí kamkoli. Dejte si proto práci s jejich výběrem!

stylový odpadkový koš
stylový odpadkový koš

Odpadkové koše už dávno nejsou pouze praktickým vybavením domácnosti, bez kterého se nelze obejít. Aktuálně se totiž mnozí výrobci soustředí i na jejich estetickou stránku, takže si lze pořídit odpadkové koše, jež jsou nejen důležitým bytovým doplňkem, ale také výrazným dekoračním prvkem. Vybírat přitom můžete z celé řady tradičních i netradičních tvarů, čili i odpadkový koš může splňovat všechny Vaše požadavky v oblasti designu.

Moderní odpadkové koše do každé domácnosti

Jestliže si libujete v atypických tvarech, jsou některé odpadkové koše dneška pro Vás jak dělané a uvidíte sami, že si jich hned každý všimne. Chce si to dát jen tu práci a hledat. V každém případě můžete vybírat z odpadkových košů vyrobených z mnoha rozličných materiálů, ať už se jedná o dřevo, kov, nerez, plast, sklo nebo textil. Pokud tedy preferujete některý z nich, jsou lehce dostupné.

Samozřejmostí je rovněž pestrá nabídka odpadkových košů, co se týče barev. Aktuálně dokonce můžete nalézt průhledný odpadkový koš (kupříkladu Umbra – Glacia), jenž lze použít třeba jako prostor pro použité výrobky z plastu či papíru. Design jednotlivých bytových doplňků jde zkrátka neustále kupředu a týká se všech myslitelných výrobků, a tedy i odpadkových košů.

Podle čeho vybírat odpadkový koš?

koseKonkrétní odpadkový koš se pochopitelně bude hodit do určitého typu kuchyně, popřípadě dalších místností, kde jej hodláte využívat. Nepodaří-li se Vám třeba právě velmi atypický výrobek „skloubit“ s celkovým vzhledem místnosti, bude následně působit jako „pěst na oko“. Jestliže si tedy nejste úplně jisti, dejte radši přednost tradičnějším tvarům a barvám.

odpadkový koš z bambusu
odpadkový koš z bambusu

Každopádně si lze zakoupit i speciální koupelnový odpadkový koš z nerezu, takže pokud jste zvyklí na jeho umístění právě v této místnosti, představuje nesporně ideální řešení. Tento, stejně jako ostatní výrobky z této kategorie se navíc vyznačují snadnou údržbou, s jejich čištěním byste proto neměli mít prakticky žádné problémy.

Velikost odpadkového koše by pochopitelně měla odpovídat počtu lidí v domácnosti. Je sice v podstatě jedno, když bude mít „samotář“ obrovskou nádobu na odpad, ale opačně to již neplatí. Pětičlenná rodina už by s malinkým odpadkovým košem mohla mít problémy, přinejmenším pokud bydlí v desátém patře a již nějaký čas nefunguje výtah. Je tedy nutné pamatovat na všechny tyto aspekty, z pestré nabídky stylových odpadkových košů si ovšem určitě vybere každý.

Tags : designmoderní styl

Komentáře k článku