close

Sháníte nový odpadkový koš? Myslíte, že první, jenž Vám padne do oka, si okamžitě pořídíte? Pak pro Vás nemáme příliš dobrou zprávu. Dnes totiž existuje celá řad výrobků, a ne všechny se hodí kamkoli. Dejte si proto práci s jejich výběrem!

stylový odpadkový koš
stylový odpadkový koš

Odpadkové koše už dávno nejsou pouze praktickým vybavením domácnosti, bez kterého se nelze obejít. Aktuálně se totiž mnozí výrobci soustředí i na jejich estetickou stránku, takže si lze pořídit odpadkové koše, jež jsou nejen důležitým bytovým doplňkem, ale také výrazným dekoračním prvkem. Vybírat přitom můžete z celé řady tradičních i netradičních tvarů, čili i odpadkový koš může splňovat všechny Vaše požadavky v oblasti designu.

Moderní odpadkové koše do každé domácnosti

Jestliže si libujete v atypických tvarech, jsou některé odpadkové koše dneška pro Vás jak dělané a uvidíte sami, že si jich hned každý všimne. Chce si to dát jen tu práci a hledat. V každém případě můžete vybírat z odpadkových košů vyrobených z mnoha rozličných materiálů, ať už se jedná o dřevo, kov, nerez, plast, sklo nebo textil. Pokud tedy preferujete některý z nich, jsou lehce dostupné.

Samozřejmostí je rovněž pestrá nabídka odpadkových košů, co se týče barev. Aktuálně dokonce můžete nalézt průhledný odpadkový koš (kupříkladu Umbra – Glacia), jenž lze použít třeba jako prostor pro použité výrobky z plastu či papíru. Design jednotlivých bytových doplňků jde zkrátka neustále kupředu a týká se všech myslitelných výrobků, a tedy i odpadkových košů.

Podle čeho vybírat odpadkový koš?

koseKonkrétní odpadkový koš se pochopitelně bude hodit do určitého typu kuchyně, popřípadě dalších místností, kde jej hodláte využívat. Nepodaří-li se Vám třeba právě velmi atypický výrobek „skloubit“ s celkovým vzhledem místnosti, bude následně působit jako „pěst na oko“. Jestliže si tedy nejste úplně jisti, dejte radši přednost tradičnějším tvarům a barvám.

odpadkový koš z bambusu
odpadkový koš z bambusu

Každopádně si lze zakoupit i speciální koupelnový odpadkový koš z nerezu, takže pokud jste zvyklí na jeho umístění právě v této místnosti, představuje nesporně ideální řešení. Tento, stejně jako ostatní výrobky z této kategorie se navíc vyznačují snadnou údržbou, s jejich čištěním byste proto neměli mít prakticky žádné problémy.

Velikost odpadkového koše by pochopitelně měla odpovídat počtu lidí v domácnosti. Je sice v podstatě jedno, když bude mít „samotář“ obrovskou nádobu na odpad, ale opačně to již neplatí. Pětičlenná rodina už by s malinkým odpadkovým košem mohla mít problémy, přinejmenším pokud bydlí v desátém patře a již nějaký čas nefunguje výtah. Je tedy nutné pamatovat na všechny tyto aspekty, z pestré nabídky stylových odpadkových košů si ovšem určitě vybere každý.

Tags : designmoderní styl

The author Bydlení21.cz

Leave a Response