close
union-jack-chair-600×399
Malá ložnice působí útulněji
Malá ložnice působí útulněji

Trpíte doma nedostatkem prostoru a i vaše ložnice není zrovna dvakrát velká? Nezoufejte! I s malým prostorem se dají dělat divy!

Zvětšete prostor alespoň opticky

Základem pro vás bude správná volba stěn, jelikož díky nim můžete prostor zvětšit alespoň opticky. Zvolte například na jednu ze stěn nějakou vzorovanou tapetu a ostatní stěny vymalujte nejlépe světlou barvou. S tmavými barvami by prostor totiž vypadal ještě mnohem menší. Vhodné jsou také větší obrazy. Vyhnout byste se naopak měli kombinaci několika malých obrázků, která nejen že vypadá poněkud chaoticky, ale do malých prostor se zcela nehodí.

Nezapomínejte na interiérové doplňky

Zvětšete prostor alespoň opticky
Zvětšete prostor alespoň opticky

Dalším způsobem, jak docílit toho, aby místnost vypadala větší, než ve skutečnosti je, je velké okno. Nemáte-li možnost velkého okna nebo francouzských dveří, pouvažujte alespoň o ozdobných sloupcích a jiných dekoračních prvcích, které by vzhledově zapadly do místnosti tak, aby se zdála být větší. Ve vaší ložnici by tedy nemělo chybět velké zrcadlo a různé poličky. Ty by měly být spíše úzké a na výšku.

Jak na úložné prostory

Nemusíte se obávat, že byste kvůli malému prostoru neměli kam uložit své věci. Využít můžete totiž skutečně každý volný kout, do kterého vám výrobci rádi vyhotoví nábytek na míru a to ať už skříň, polici nebo komodu. Obzvlášť populární jsou zejména různé vestavěné skříně, které vypadají velmi atraktivně. Nezapomeňte na prostor pod postelí, který s přehledem může také sloužit jako úložný prostor.

funky-green-rug-600x399
Velká okna prostor prozáří
Tags : ložnicemoderní bydlení

Autor Simona M

Komentáře k článku