close

Jídelní stůlKuchyni vládnou ženya to odjakživa. Ženy zpravidla připravují ta nejchutnější jídla, vytváří celkovou atmosféru místnosti a jen ony dokážou opravdu krásně prostřít jídelní stůl. Aby pokrmbyť sebe chutnějšívzbuzoval chuť k jídlu doslova na první pohled, musí jít ruku v ruce s jedním – často opomíjenýmpomocníkem, bez kterého se zkrátka neobejde. Tím nepostradatelným partnerem je světlo. Ne nadarmo se říká, že nejprve se jí očima. Věřte nebo ne, ale něco pravdy na tom rozhodně bude. Abyste správně vnímali barvy a celkový vzhled jídla, musíte na něho pořádně vidět. Vhodný způsob osvětlení totiž přímo souvisí s celkovým požitkem z jídla. Nevěříte?

Když žena nemůže, chlap pomůže

Většina žen se snaží vypadat za samostatně, ovšem jsou chvíle, kdy milerády ocení zručné ruce svých protějšků.Patříte-li i vy mezi ty šťastné, jenž mají doma šikovné partnery, přenechte instalaci světla jim. Ještě než se pustíte do jakékoli montáže, je třeba mít dobře promyšlené a samozřejmě i nainstalované elektrické rozvody a to přinejlepším tak, aby světlo bylo možné zavěsit přímo nad jídelním stolem.

Na velikosti záleží!

Až budete procházet obchody nabízejícími svítidla, rozhodně se nenechte zlákat prvním dojmem a určitě nedávejte jen na vzhled. Ano, světlo musí být pěkné a musí se vám líbit. U světel určených nad jídelní stůl totiž nerozhoduje jen krása, ale také správný typ a v především velikost. V tomto případě zkrátka na velikosti záleží. Chcete-li k výběru vhodného světla vodítko, popřemýšlejte nad typem vašeho stolování. V případě, že stolujete pouze ve dvou, se typ vašeho světla bude lišit od světla vhodného pro situaci, kdy pravidelně servírujete jídlo pro více lidí.

Posviťte si na ně!

Není večeře jako večeře, když na své spolustolovníky ani pořádně nevidíte. Samozřejmě v případě, kdy jídlo nestojí zajídelní stůl nic, se hodí, když na jejich zkřivené obličeje nevidíte. Na světle zkrátka záleží a být viděn je u večeře důležitétečka! Máte-li děti, jistě budete rádi, když na ně za pomoci jasného světla lépe uvidíte a zabráníte tak jejich zahazování zeleniny pod stůl. Velký rodinný stůl si vyžaduje závěsné svítidlo s dostatečnou intenzitou. Dělá-li vám u večeře společnost stůl pro šest a více osob, měli byste popřemýšlet o několika svítidlech  instalovaných v potřebné vzdálenosti v jedné řadě. Nejideálnější jsou světla se stmívačem, díky kterému si intenzitu světla budete moci regulovat vzhledem k dané situaci.

Tags : jídelní stůlstolování
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response