close

Brzy se stmívá, ochladilo se, venku se neúnavně prohání studený vítr a slunce už ztrácí svou hřejivou moc. Počasí už nebývá moc příznivé, proto si ten krásně barevný podzim užíváme už jen sporadicky. Většina z nás hledá útočiště doma v teple.

Pozitivní nasychravém počasí je fakt, že doma strávíme mnohem více času, který můžeme věnovat sobě a relaxaci. A je logické, že si tu domácí pohodu chceme co nejvíce zpříjemnit a zútulnit. Proč tedy nevyužít materiál z podzimní přírody?

Dekorace vytvořené z toho, co najdeme na procházce

Interiér můžeme oživit vším, co venku najdeme, například listím, větvičkami nebo podzimními plody. Skvěle nám poslouží dýně, jablka, hrušky, kaštany, případně ořechy. Můžeme jimi například naplnit skleněnou mísu, kterou umístíme na jídelní stůl. Různobarevné podzimní listy můžeme uchytit za stopky pod miskou, naaranžovat do vysoké sklenice nebo je použít při výrobě podzimní koláže.  

Věnec z podzimní přírody

Doporučuji vyrazit na procházku podzimní přírodou a nasbírat s dostatek materiálu na barevný věnec, který navodí v interiéru tu správnou podzimní atmosféru. Sbírat můžete vše, co se vám líbí, vždyť podzim je plný pestrobarevných přírodnin: podzimní listí, kaštany, žaludy, šípky, jeřebiny a další.  Věnec může zdobit stůl nebo si ho klidně zavěste na vchodové dveře.

Materiál

  • podzimní poklady
  • špejle
  • drátky
  • nůžky
  • tavná pistole + tavná náplň
  • korpus (polystyrenový, slámový,atd)
  • lýkové provazy, mašle

Postup

Zvolte si velikost a materiál korpusu a ozdobte ho podle s fantazií a kreativitou vám vlastní. Těžší poklady z přírody, například žaludy, kaštany doporučuji přichytit tavnou pistolí, naopak listy stačí přichytit drátkem. Pomocí lýkového provazu vytvoříte mašle a také úchytku, pokud máte v plánu přichytit věnec na zeď, či dveře.

Stejným způsobem si můžete nazdobit dřevěný plát, tvary z polystyrenu i obyčejný karton tvrdého papíru, z něhož tak vznikne působivý obraz na zeď.

Deprese zažene světlo a teplo

Po náročném dni, kdy se vracíme ze sychravého počasí zpátky domů, určitě každý ocení měkkou chundelatou deku, pod níž se může schoulit s hrnkem teplého čaje a knihou, na níž v létě nebyl čas., Zapte si k tomu aromatickou svíčku evokující podzim, například s vůní dýně, karamelu, santalového dřeva, vanilky, kardamomu, pečeného jablka se skořicí nebo třeba hřebíčku. Studený podzim zůstává za okny a my doma máme krásné teplo.

Tags : dekorace z podzimních plodůdekorace z přírodninpodzimní atmosférapodzimní dekorace

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response