close

Stoupající ceny energií jsou v posledních letech postrachem řady domácností. Mnohdy jsou náklady tak vysoké, že zcela likvidují rodinné rozpočty, ale zároveň se bez energií nikdo neobejde. Řešení nabízí tepelné čerpadlo. Jeho jednotlivé druhy a možná kombinace s využitím fotovoltaiky nabízí velmi zajímavou příležitost, jak se zbavit závislosti na běžných dodavatelích energie.

Výhody tepelného čerpadla vzduch voda

Vzduch, který je v okolí, je zdarma a plně k dispozici. Proč tedy nevyužít i jeho tepelnou energii? V našich podmínkách je tepelné čerpadlo vzduch voda velmi dobře použitelné a lze umístit jak do interiéru, tak do exteriéru. Jde o bezobslužný zdroj tepla, který se dá využívat celoročně, a to doslova za zlomek ceny, kterou by stála energie dodaná konvenčním způsobem. Navíc jde o způsob, který je velmi přívětivý k životnímu prostředí a vám ušetří desetitisíce korun.

Kdy je vhodné tepelné čerpadlo země voda?

Naše zeměkoule nabízí ohromné množství nijak nevyužité energie. Je to přírodní a doposud nevyčerpatelný zdroj tepla, které může tepelné čerpadlo země voda využít pro ústřední vytápění a ohřev teplé vody i ve vašem domě. Výhodou oproti předchozímu tymu čerpadla je typicky větší účinnost, nicméně instalace takového zařízení vyžaduje více prostoru a často podléhá také schválení úřadů.

Spolupráce fotovoltaiky a tepelného čerpadla

Fotovoltaika získala v posledních letech velkou popularitu. Nejlepších výsledků v úspoře ale dosáhnete kombinací těchto metod. Fotovoltaika a tepelné čerpadlo spolu dovedou skvěle spolupracovat a dovedou zajistit nejnižší náklady na vytápění, ohřev vody, ale klidně i klimatizaci. Některá tepelná čerpadla totiž dovedou využívat přebytky energie vyrobené FVE a ukládat je ve formě tepla, nebo chladu. Žádnou energii tak neztrácíte, ale všechna se efektivně využívá tak, aby vaše náklady na topení, ohřev vody či chlazení byly skutečně minimální. Prohlédněte si možnosti a nabídku společnosti Ilios, která vás těmito možnostmi provede, a společně vyberte to nejvhodnější řešení právě pro vás.

Komentáře k článku