close

Většina zahradního nábytku, pokud má sloužit delší dobu a vypadat stále jako nový, potřebuje péči a ochranu. Nábytek vyrobený z tvrdého dřeva či plastu příliš péče nevyžaduje, naopak ten, který je vyrobený z měkkých dřevin a kovů vyžaduje více pozornosti.

Péči o zahradní nábytek bychom neměli podcenit především na konci letní sezóny, kdy ho na zimní období uklízíme. A pravidelná údržba v průběhu sezony vám pomůže udržet vzhled nábytku, čímž si zároveň zajistíte, že vydrží mnohem déle.

Základ údržby

Nejefektivnější způsob, jak zachovat nábytek čistý a stále jako nový, je pořízení ochranného krytu na veškerý nábytek. Zamezíte tak jeho poškození. Pokud ho používáte, samozřejmě obaly odstraníte, je tedy nutné nábytek občas vyčistit.

Nejprve lehce navlhčeným nebo suchým hadříkem otřete nečistoty a špínu. Následně zvolte čistící prostředek vhodný na váš zahradní nábytek podle použitého materiálu. Nakonec ho nechte volně uschnout, než se na něj opět usadíte.

Speciální péče o zahradní nábytek

Dřevěný venkovní nábytek

Nábytek vyrobený z měkkého dřeva, mezi které se řadí například smrk, borovice nebo modřín, snadněji odolá přírodním vlivům, pokud ho natřete přípravkem proti škůdcům a dřevokazným houbám. Impregnovaný nábytek snáz odolá vlhkému počasí.

Tvrdé dřevo jako například dub, buk či teak odborníci doporučují pouze napouštět olejem, jiná péče není nutná.

Kovový zahradní nábytek

Kovový nábytek, či nábytek s kovovými prvky se udržuje velmi snadno. Mnoho moderních kovových rámů je odolných proti korozi. Pokud váš kovový nábytek proti korozi chráněný není, použijte speciální pastu. V případě koroze stačí oblast lehce obrousit jemným brusným papírem a aplikovat nátěr. Můžete také použít trochu silikonového spreje na mazání pohyblivých částí na židlích, i tím nábytku prodloužíte životnost.

Tags : venkovní nábytekZahradní nábytek
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response