close

Výhod foukané izolace je několik. Využít foukanou izolaci lze k zateplení dutin, střešních konstrukcí nebo takzvaného sandwichového zdiva. Oproti konvenční kobercové izolaci ale nabízí celou řadu výhod, které zajistí uživateli výrazné snížení nákladů a především optimální zateplení a eliminaci tepelných mostů.

Foukaná izolace se dostane opravdu všude. Metoda, kterou se foukaná izolace nanáší, umožňuje perfektní zateplení i v místech, kam bychom se jen stěží dostávali. Stačí jen před samotnou aplikací foukané izolace vytvořit dostatečný otvor, aby se izolační hmota do této dutiny jen nafoukala. Izolace tak vytvoří ucelenou vrstvu, která dokonale vyplní každou skulinku a zabrání tak vzniku tepelných mostů.

Optimální vlastnosti izolace

Materiál, ze kterého se foukaná izolace skládá a vyrábí, je minerální vata, která se vyrábí z drceného čediče nebo křemene. Je objemově a tvarově stálá a čas ji nedeformuje. Takže ani po letech neztrácí nic ze své účinnosti. Je odolná proti veškerým vnějším vlivům, a to jak škůdcům nebo plísním.

Foukaná izolace je nehořlavá na rozdíl od jiných organických izolačních materiálů. Začíná se tavit až při 2000 °C. Tím zajišťuje i požární bezpečnost izolovaného objektu. Foukaná izolace není ani nikterak těžká, pro svou nízkou hmotnost ani nezatěžuje významně konstrukci objektu a nehrozí tak její zřícení.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response