close
dite_mama

Balíte své dítě poprvé na tábor? Máte strach, že na něco zapomenete nebo že vyberete nevhodné kousky? Máme pro vás několik základních rad, které byste měli dodržet, abyste dítěti pobyt zpříjemnili.

Pracujte se seznamem

Jistě jste od pořadatelů dostali základní seznam věcí. Projděte si ho dopředu, dopište si poznámky a případně dokupte, co vám chybí. Až se bude schylovat k závěrečnému balení, znovu seznam vytáhněte a postupujte podle něj. Zmenšíte tak riziko, že na něco zapomenete.

Řiďte se vlastními zkušenostmi

Každá matka ví, co je praktické a co má dítě v oblibě. Nikdy nezapomeňte sbalit například dívčí či chlapecké softshellové bundy a taky softshellové kalhoty pro chlapce, i kdyby v původním seznamu nebyly. Přidejte taky další ověřené věci, jako jsou odzkoušené tepláky, pohodlné ponožky, oblíbená trička a mikiny.

Zapojte děti

I kdybyste na krásně všechno perfektně sbalili a na nic nezapomněli, neznamená to, že to dítě opravdu využije. K tomu je potřeba, aby děti přesně věděly, kde a co přesně mají. Zkuste tedy závěrečnou fázi balení absolvovat s nimi. K jednotlivým kouskům jim dejte krátký komentář a v zavazadle jim najděte místo spolu.

Raději víc než míň

Děti většinou na táborech zavazadla sami téměř nenosí a nikam se nestěhují. Nebojte se tedy, že by zavazadlo bylo až moc velké. Raději přihoďte ještě jedny ponožky, boty na výměnu či pár kapesníků. Na druhou stranu to ale příliš nepřehánějte. Dvě trička na každý den jsou naprosto zbytečná.

Dobré zavazadlo

Jak již bylo zmíněno, velikost zavazadla nehraje velikou roli, mnohem větší význam může mít jeho tvar. Pokud dítě spí například ve stanech s podsadami, je ideální odolný kufr, který se zasune pod palandu. Když si může dítě vybalit do skříně, je celkem jedno, po jakém zavazadle sáhnete. Zvolte tedy zavazadlo přehledné a odpovídající charakteristice daného pobytu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku