close
tri

Míchání zcela odlišných stylů je obtížné, ale přináší skvělé výsledky. Díky němuž se můžete oblékat zároveň elegantně i ležérně. Tento styl je v posledních sezónách velmi oblíbený. Mnoho lidí se přece musí do práce oblékat velmi formálně, ale zároveň chtějí zdůraznit svou postavu a zajistit si pohodlí. Existuje také mnoho situací, kdy není zcela jasné, jaký oděv bude vhodný. Proto je dobré mít po ruce stylizaci, která je elegantní a zároveň docela volná. Jak se obléknout tímto způsobem?

Kombinujte různé prvky

Především je třeba kombinovat prvky reprezentující různé styly. Je to poměrně obtížné, ale můžete se to naučit. Pro začátek je nejlepší neexperimentovat příliš odvážně, ale vzít si příklad z toho, co nosí celebrity na červeném koberci. Příkladem je kombinace elegantního obleku a sportovních tenisek. Takové stylizace často nosí moderátoři na oficiálních galavečerech a koncertech, které jsou však určeny mladšímu publiku. Muži v takových soupravách vypadají skvěle. Na druhou stranu dámy mohou použít analogickou myšlenku. Skvěle bude vypadat kombinace kalhot typu boyfriend nebo taktických kalhot s elegantními jehlovými podpatky. Vážnost obuvi bude tady kombinovaná s moderními a casualovými kalhotami. Kombinování různých stylů samozřejmě vyžaduje trénink, abyste si osvojili dobrý vkus. Naštěstí můžete mít ve svém šatníku doplňky, které vypadají skvěle s jakýmkoli stylem. Určitě budete potřebovat dámské mokasíny nebo Chelsea boty Wojas. Budete si s nimi moci hrát při vytváření různých outfitů.

Zajistěte si pohodlí

Pokud se chcete oblékat elegantně a zároveň ležérně, musíte mít na paměti své pohodlí. To je velmi důležité, protože je to koneckonců podstata ležérního stylu. Proto byste se měli poohlédnout po oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně, a to pak použít jako základ pro různé stylizace. Dámské polobotky můžete například bez obav nosit k sukni a saku na formální schůzku v práci a na jarní procházku je můžete kombinovat s obyčejnými džínami a jednoduchým tričkem. Pokud ve svém šatníku shromáždíte kousky oblečení, ve kterých se cítíte pohodlně a které jsou zároveň univerzální, můžete se vyřádit při vytváření stylizací pro různé příležitosti.

Ležérně – znamená uvolněně

Ležérní oblékání znamená vybrat si outfit, ve kterém se cítíte pohodlně. Takové, ve kterém se můžete volně pohybovat, ale zároveň víte, že vypadáte skvěle. Elegantní oblečení je rozhodně formálnější. Někdy je dokonce ztuhlé a nepohodlné. Přestože vypadá skvěle, jen málokdo je považuje za pohodlné. Kombinace těchto dvou stylů znamená hledat stylizace, které jsou pohodlné, ale zároveň vypadají docela seriózně. Hrou s různými prvky oblečení můžete dosáhnout právě takového efektu. Někdy stačí přidat k oblečení méně formální boty nebo výrazné šperky, aby působilo ležérněji.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels

Komentáře k článku