close

Balkony patří mezi klasické prvky téměř každého panelového domu. Velmi často se s nimi však setkáváme i u větších rodinných domů nebo vil. Podoba balkonu dnes může nabývat mnohých tváří. Dovolené je téměř cokoliv. Pokud to umožňuje architektonika nemovitosti a výrobní činnost, je možné docílit zajímavých řešení. Výroba balkonového zábradlí je proces, který vyžaduje určité znalosti a zkušenost. Při podobných poptávkách se vyplatí obrátit na odborníky v oboru – mezi ně patří i rodinná firma Hanakov, spol s r.o.

Nerezové zábradlí se těší vysoké oblibě /
Nerezové zábradlí se těší vysoké oblibě /

Hanakov, spol s r.o. je na českém trhu již od roku 1990. Její hlavní konkurenční výhodou je schopnost pružné reakce na přijatelnou cenu při maximální kvalitě. Jednou z činností společnosti je výroba balkonů a většiny balkonového příslušenství.

Balkonové zábradlí je různorodé

Balkonové zábradlí se vyznačuje vysokou různorodostí. Záleží vždy na požadavcích a nárocích investora nebo koncového klienta. Základním předpokladem je vypracování projektové dokumentace. Dále je připravena cenová kalkulace. Důležitý je také statický posudek, který určí, zda je dané řešení pro konkrétní situaci vhodné.

Zábradlí na balkony je ve většině případů vyráběné z ocelových profilů tloušťky 3 nebo 4 mm a z ocelových plechů. Díky žárovému pozinkování se minimalizují problémy s korozí. Hotová konstrukce je potom opatřena speciálním povrchovým nátěrem na bázi polyuretanu. Tento postup zaručuje životnost až 50 roků a téměř nulové požadavky na údržbu.

Balkonové zábradlí může být i skleněné /
Balkonové zábradlí může být i skleněné /

Další kapitolou je potom výplň zábradlí. Ta podléhá mnohem více, než cokoliv jiného v této oblasti designovým vlnám. Může se jednat o drátovou výplň, tyčkovou výplň, sklo nebo třeba dřevo či jakékoliv jiné moderní designově-účelové prvky. Povrchová úprava je obvykle laděna do barvy fasády, samozřejmě záleží na přání klienta.

Vhodně zvolené balkonové zábradlí výrazným způsobem zkomfortní podobu bydlení. Kromě stylu je nutné soustředění na kvalitu a životnost. Společnost HANAKOV patří mezi odborníky v oboru, kteří vám s realizací nejen balkonů vždy vyjdou plně vstříc!

Tags : balkon

Komentáře k článku