close
Nábytek

Jak se zbavit nepříjemného zápachu ve skříni?

Skříně patří mezi základní vybavení naprosto každé domácnosti. V dnešní době máme široké možnosti, obecně je nabídka nábytku více než bohatá, hravě si tak můžete splnit vaše představy. Mnoho z vás se pravděpodobně setkalo s poměrně nepříjemným problémem, kterým je jakýsi zápach ve skříni. Možná patříte mezi ty, kteří zatím nevědí, jak s ním bojovat. Přinášíme vám několik zajímavých informací, které vám určitě přijdou vhod.
Vůbec nejdůležitější je prevence. Nedáte-li zápachu ve skříni šanci, případně ho minimalizujete, nebudete muset řešit jeho odstranění.

shutterstock_152390867

Proč zápach ve skříních vzniká?

Základní otázkou je, proč vlastně zápach ve skříních vzniká? Není to pouze jediný důvod, je jich pochopitelně více. Největší problémy vám mohou přinést především staré skříně. Ani nový nábytek však nemusí zajistit absenci problému.

Obecně platí, že nepříjemný pach ve skříních se dostavuje hlavně v chladnějším období, je způsoben hromaděním vlhkosti a malým větráním. Máte-li ve skříni dlouhou dobu nepoužívané oblečení, zápach se obvykle objeví. Řešení je jednoduché, snažte se v oblečení alespoň občas chodit, případně ho po delší době vyperte.

Nepříjemná „vůně“ ve skříních může mít také svůj pramen v uschovávání špinavého oblečení, případně pokud v šatní skříni skladujete například také boty.

Větrejte a starejte se o vnitřek skříně

Pokud vás již zápach ze skříně nepříjemně překvapil, začněte něco hned dělat. Vytáhněte všechno oblečení a pořádně vyvětrejte. Skříň ze vnitř umyjte, babské rady tradují ocet s vodou, v dnešní době však pravděpodobněji sáhnete po nějakém preparátu z drogerie. Nespěchejte a nechejte skříň pořádně uschnout a teprve potom do ní vraťte oblečení, které byste měli vyprat. Dalším tipem je například použití voňavého mýdla – pár kousků můžete do skříní vložit!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response