close
Zahrada

Jak si postavit letní kino v zahradě a kolik vás to bude stát?

letní kino

Milujete filmy a dlouhé letní večery? Pokud máte dům se zahradou nebo byt s velkou terasou, můžete si vytvořit vlastní kino pod hvězdnou oblohou. Jak na to?

Proč si vytvořit vlastní kino v zahradě?

Vlastní letní kino v zahradě vám budou závidět všichni okolo a rozhodně u vás nebude nouze o návštěvy. Přitom se nejedná o nic těžkého či snad finančně náročného. K vytvoření venkovního kina pod hvězdnou oblohou nebudete potřebovat mnoho věcí, ale zážitek bude skutečně jedinečný a neopakovatelný.

Sledování filmu pod širou oblohou vám poskytuje naprostou volnost, strávíte čas na čerstvém vzduchu, můžete si připravit vlastní občerstvení a nápoje a neplatit za předražený popcorn v multiplexu a při sledování můžete sedět v zahradním křesle, natáhnout se do houpací sítě nebo třeba klidně rozložit deku na volný plácek v zahradě a relaxovat.

Seznam věcí, které budete potřebovat

Uvědomili jste si, že letní kino je tím posledním prvkem, který ve vaší zahradě schází? Pusťte se do práce a zažijte neopakovatelné večery s partnerem, rodinou i přáteli. K tomu, aby se vaše zahrada skutečně proměnila ve venkovní letní kino, budete potřebovat:

 • kvalitní projektor
 • obrazovku (bílé prostěradlo odvede skvělou práci)
 • přenosné reproduktory
 • notebook / mobilní telefon
 • nezbytné kabely a adaptéry

Kolik vás vybavení letního kina bude stát?

Zdá se vám seznam položek, které budete k vytvoření letního kina v zahradě potřebovat příliš dlouhý a bojíte se, kolik za to zaplatíte? Vybavení pro sestrojení kvalitního kina seženete v každém obchodě s elektronikou a můžete si objednat přímo domů z e-shopu. Zatímco takzvaná letní kina na klíč stojí třeba i 50 000 korun, pokud se do jeho vytvoření pustíte svépomocí, vejdete se do tří tisíc.

Mini reproduktor, přenosné reproduktory a kabely

Při tvorbě letního kina se neobejdete bez projektoru, reproduktorů a případných adaptérů a kabelů. Notebook či chytrý mobilní telefon jistě máte, stejně tak někde doma najdete bílé prostěradlo. Kvalitní přenosný mini projektor seženete do tisícovky a ještě si ho můžete s klidem přibalit s sebou na dovolenou a pořádat filmové večery třeba i v kempu. Přenosné reproduktory se dají koupit i za pár stovek a poskytnou vám kvalitní ovzučení. Kabely a adaptéry také seženete za pár stovek.

Vytvořte si pohodlné posezení

Jakmile budete mít vyřešenou technickou stránku a projektor propojíte s notebookem i reproduktory a vše bude fungovat, zbývá se zaměřit na vytvoření pohodlného posezení. Aby bylo sezení či ležení skutečně komfortní, najděte si rovný plac ve vaší zahradě. Zároveň se ujistěte o tom, že na daném místě není rušivé venkovní osvětlení a uvidíte dobře na plátno. Třetí věcí, kterou rozhodně nepodceňte, je blízkost elektrické sítě. Aby vše fungovalo tak, jak má, bez prodlužovaček a nabíječek se neobejdete.

Židle, piknikové deky nebo houpací sítě?

Při volbě posezení máte několik možností:

 • venkovní nábytek
 • piknikovou deku
 • houpací síť

Venkovní židle jsou klasikou. Na stůl můžete nachystat občerstvení a nápoje a všichni se následně posadíte okolo stolu a promítání může začít. Pokud se u filmu rádi natáhnete, nachystejte si piknikovou deku a nezapomeňte ani na dostatek polštářů a přikrývek. Jídlo a pití si přineste na podnosu a položte ho tak, abyste vše měli na dosah, ale zároveň jste neriskovali rozlití či vysypání na deku. Majitelé zahrad se stromy a sloupy, na které se dají upevnit houpací sítě, mají ještě třetí možnost. V houpací síti se můžete natáhnout a máte jistotu, že vás nikde nebude tlačit kamínek nebo klacíky.

Promyslete nezbytné osvětlení

Cílem samozřejmě je, najít ten nejtmavší kout v zahradě, kde vás nebudou oslňovat pouliční lampy ani měsíc, ovšem lampiony, přenosné lampičky a světelné řetězy dokážou podtrhnout kouzelnou atmosféru a dodají vám tak akorát osvětlení. Nebojte se jich několik nainstalovat a rozvěsit po okolí.

Občerstvení a nápoje, které nesmí chybět

Aby bylo letní kino skutečně nezapomenutelné a nic vám při sledování filmu nescházelo, nezapomeňte ani na občerstvení. Pokud dorazí celá parta přátel, můžete promítání propojit s grilovačkou. Nejprve si užijete společné odpoledne u grilu a poté zakončíte večer sledováním vašeho oblíbeného filmu. Které nápoje a pokrmy by neměly rozhodně chybět na vašem menu?

 • Popcorn
 • brambůrky
 • oříšky
 • jednohubky
 • obložené mísy
 • bonbony
 • pivo
 • víno
 • koktejly
 • limonády

Aby byly nápoje skutečně osvěžující, nezapomeňte je skladovat v chladu. Posloužít vám k tomu mísa plná ledu i přenosná lednička.

Na co nezapomenout před přípravou letního kina

Aby byl zážitek z vašeho letního kina v zahradě skutečně jedinečný, nezapomeňte si důkladně zkontrolovat předpověď počasí, s dostatečným předstihem si vyzkoušejte, že vše funguje také po technické stránce a připravte se na případný vítr i ochlazení. Plátno dobře připevněte a napněte, aby vám během filmu neodletělo. Pro zahřátí si připravte dostatečnou zásobu dek a pokud máte po ruce ohřívače, neváhejte je pro jistotu připravit.

Užijte si dlouhé letní večery na maximum a překvapte svou rodinu i přátelé dokonalým letním kinem pod širou oblohou na vaší zahradě. Když si dopředu vše promyslíte a naplánujete, sklidíte ohromný úspěch a filmové večery si všichni oblíbíte. Vytvoření kina v zahradě není náročné a zvládne ho každý. Navíc se nejedná ani o nijak výraznou investici. Většinu vybavení máte pravděpodobně doma a věci, které nemáte, si můžete koupit v e-shopu za pár stovek.

Zdroj textu: www.gardensillustrated.com, www.diy.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : kino

Komentáře k článku