close
Dům

Léto je za rohem, podle předpovědí, které jsou zatím k dispozici, se zase můžeme těšit na parné letní dny i noci. Což o to, po zimě je teplo poměrně příjemné, i v tomto případě ale platí, že nic se nemá přehánět. Jakmile se interiér začne přehřívat, je v něm k nevydržení a my sháníme větráky a klimatizace. Nejsme ale jediní, takže jich je nedostatek. Víte, že lze přehřívání bránit i jinak?

Ohřívání interiéru je běžná věc

V dnešní době se nedá dům postavit bez zateplení, o kterém si mnozí mylně myslí, že je v létě ochrání před přehříváním interiéru. Není tomu ale tak, přehřívání zabránit nedokáže, svoji roli hrají jak vysoké teploty, tak barva fasády nebo použitá střešní krytina. To všechno vede k tomu, že v interiéru může být poměrně teplo, my pak otvíráme okna, kupujeme si větráky a klimatizace. Ta ale výrazně zvyšuje náklady na elektřinu, navíc vzduch nevyměňuje, jen ho cirkuluje. I proto bychom na možnost přehřívání měli myslet dopředu a vsadit na instalaci rolet nebo žaluzií, které mu umí poměrně účinně bránit.

Víte, že nemusíte zoufat, ani když už dům stojí? Jak žaluzie, tak rolety se dají instalovat i dodatečně.

Proč vsadit na žaluzie?

Asi každý si hned představí klasické hliníkové žaluzie, které zdobí nejednu domácnost. Proč byste si je také měli pořídit? Předně je třeba říct, že nabídka žaluzií je mnohem širší, a to jak těch interiérových, tak těch exteriérových. Interiérové žaluzie se postarají o příjemné stínění, a kromě těch hliníkových si můžete na okna instalovat i dřevěné žaluzie nebo žaluzie den a noc, případně vertikální interiérové žaluzie, které známe spíš z kanceláří.

V poslední době si ale získávají stále víc příznivců exteriérové žaluzie, které se vyrábí z odolných materiálů, potěší dlouhou životností a možností regulace prosvitu slunce do interiéru. Zapomenout nesmíme ani na úsporu nákladů na klimatizaci a vytápění.

Žaluzie kromě své funkce plní také designovou funkci. Zdroj: Pixabay

Venkovní rolety plní i bezpečnostní funkci

Druhou možností, jak interiér zastínit, je použití rolet. I v tomto případě můžete volit mezi interiérovými a exteriérovými, a to v několika typech provedení.

  • Hliníkové venkovní rolety pro váš komfort, bezpečnost, finance i soukromí.
  • Screenové venkovní rolety, které zajišťují optimální kontrolu nad světlem, teplem a soukromím, jsou přitom elegantní, funkční a moderní.
  • Látkové interiérové rolety, které jsou cenově dostupné a poskytnou účinnou ochranu před sluncem a UV zářením.
  • Rolety den a noc, které umožňují střídáním dvou typů látek efektivně regulovat světlo v interiéru.
  • Plisé rolety jako zajímavé stínění, kterým zamezíte i pohledům zvenčí.

Terasu ochrání markýza

Ochranu před působením slunečních paprsků si zaslouží nejen interiér, ale i exteriér. Kdo má terasu nebo zahradu, ví, že najít kousek, kde bude i během největšího pařáku alespoň maličko stínu, je složité, projít se po dřevěné podlaze terasy je zase nepříjemné. Proto jsou tu markýzy, které posezení před působením sluníčka ochrání.

Zdroj hlavního náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku