Výroba nábytku z palet je tak snadná, že ji zvládne i kutil začátečník,, mimo jiné totiž řezání dřeva na míru. Fakt, že palety jsou typizované a jejich rozměry jsou shodné, dlá z výroby paletového nábytku v podstatě skládačku.
Můžete si vyrobit sedací soupravu, dvojpostel do ložnice i stůl a židle. Z palet se dá vyrobit nábytek do interiéru, stejně jako na zahradu či na terasu.. Chce to jen trochu fantazie a odvaha.
Proč se paletový nábytek tak rozšířil
Navzdory tomu, že jsou palety poměrně levný materiál, což k jejich oblibě přispívá, jedná se o přírodní materiál – masivní dřevo. Navíc mají široké použití: můžete je kombinovat celé, řezat je nebo rozebrat na spoustu stejně velkých prkýnek. Nechte je neopracované nebo je namořte, lakujte, natřete barvou. Je tolik možností, jak palety využít, aby vznikl nábytek pohodlný a hlavně originální. Jeho největší výhoda spočívá v tom, že když se vám okouká, rozeberete ho a přestavíte, případně ho úplně zlikvidujete a nahradíte něčím jiným.
Dobrá příprava urychlí výsledek
Tentokrát si nemusíte připravovat různé nářadí, úplně postačí šroubovák a šrouby, možná úhelník,pokud jste opravdu puntičkáři, a samozřejmě štětec a lak či barvu na povrchovou úpravu. Je dobré ale mít jasnou představu, jak budete nábytek vyrábět, proto si ho klidně předem namalujte nebo postavte nanečisto.
Jestliže si chcete pořídit nábytek mobilní, dokupte si kolečka, pro venkovní nábytek se hodí přípravek proti škůdcům a chorobám, samozřejmě též proti plísni. Pro pohodlí pak dokupte matrace, případně sedačku opatřete podsedáky a polštáři, klidně vlastní výroby.
Samotná výroba pak buď vychází z rozměrů palety – 120 x 80 cm nebo si je rozeberte na jednotlivá prkna a hranoly a pracujte s nimi. Na postel či sedací soupravu je dobré použít nejméně dvě vrstvy palet, které spojíte, aby se vám nerozjížděly.