close
predokenni-rolety-realizace-benesov

Venkovní rolety a žaluzie slouží v našich domácnostech především k odstínění nadbytečného slunečního záření, které způsobuje přehřívání interiéru. Kromě zatemňovacích, protihlukových a bezpečnostních vlastností přináší venkovní stínění moderní estetické řešení, s jehož pomocí můžete snadno udržovat příjemné klimatické podmínky v místnostech po celý rok.

Pokud zainvestujete do kvalitních předokenních rolet, můžeme ušetřit náklady za energie. Tento typ stínící techniky s motorickým ovládáním má totiž vynikající termoregulační schopnosti, ať je léto nebo zima. Montáží přeokenních rolet dojde k minimalizaci úniku tepla a ke snížení průměrné teploty v ploše objektu. Úspora spotřeby energie se pohybuje od 20 do 40 % v závislosti na energetické náročnosti budovy.

Úspora po celý rok

V teplých měsících můžete s venkovními roletami vynaložit méně peněz za klimatizaci. Kromě viditelných slunečních paprsků jsou rolety schopny odrazit také neviditelné sluneční záření a zemské tepelné záření, takže se do místnosti dostává pouze rozptýlené světlo s malou energií. Interiér je tak dostatečně osvětlen, ale nezahřívá se, protože se dovnitř nedostane nežádoucí teplo. Maximálního efektu dosáhneme se světlými a lesklými povrchy lamel, které odráží záření ještě lépe.

Naopak v chladných dnech můžete ušetřit nemalé náklady za vytápění. Předokenní rolety slouží rovněž jako účinná tepelná izolace. V zataženém stavu eliminují tepelné můstky, které mohou vznikat cirkulací vzduchu mezi oknem a roletou. Teplý vzduch zůstává uvnitř a chladný vzduch venku.

Pouhý nákup předokenních rolet však nestačí k tomu, abychom začali skutečně spořit. Základem nejvyšších úspor peněz za energie je správné ovládání zastínění. Když odcházíte z domu, stínící prvky bychom měli zatáhnout v celém domě nebo bytě. To samé platí i pro jednotlivé místnosti, ve kterých zrovna netrávíte čas.

Zaujaly vás předokenní rolety? Vyzkoušejte bezplatný konfigurátor a navrhněte si vlastní barevnou kombinaci.

Tags : roletyžaluzie

Autor Jaroslav

Komentáře k článku