close
Spolupráce

Jak vybrat jídlonosič podle materiálu? Plast a nerez jednoznačně vedou

jidlo

Jídlonosiče by měly patřit do běžné výbavy každé domácnosti. Hodí se na uchovávání potravin či na jejich bezpečné přenášení. Pokud například odebíráte obědy ze školy, nebo naopak pro někoho sami vaříte, potřebujete jich mít pár do zásoby. Jaké materiály jsou nejlepší a kterou velikost vybrat?

Nerez

Jídlonosič nerez bývá velmi oblíbený. Je to zejména díky tomu, že se snadno udržuje, můžete je mýt v myčce a jde o zdravotně nezávadný materiál. Dobře dovede odolávat mechanickému poškození, ale nevýhodou může být, že v něm nemůžete jídlo rovnou ohrát v mikrovlnné troubě.

Plast

Jídlonosič plast patří také k často využívaným materiálům. Byť nebývá tak odolný, přesto může mít své výhody. Nádoby můžete velmi snadno uchovávat v lednici, používat i do mikrovlnky nebo v nich jídlo rovnou zamrazit. Ujistěte se však, že se jedná o skutečně kvalitní plastové nádoby, které je možné používat od -40 ° C do + 90 ° C.

Hliník

Dnes už tento materiál nevídáme tak často, ale starší lidé na něj nedají dopustit. Vydrží dlouho a nabízí se za velmi příznivé ceny. Hliníkové nádoby se nicméně nedají mýt v myčce a mohou se ostrými předměty poškrábat.

Titan

Jídlonosiče z titanu jsou ty vůbec nejdražší na trhu. Tomu také odpovídá jejich vysoká odolnost a nízká hmotnost. Tento materiál je perfektně odolný vůči všem biologickým i chemickým látkám, které mohou být v potravinách obsaženy, avšak vysoká cena obvykle průměrného zákazníka odradí.

Jak velký?

Jídlonosiče nejčastěji mívají 2–4 nádoby, které se někdy liší právě svým objemem, ale jindy jsou všechny stejně velké. Obvyklý objem bývá od 1 – 2,5 litru, což zcela postačuje na uskladnění klasického obědového pokrmu. Pokud však víte, že například dezert nikdy nemíváte, je zbytečné kupovat velký jídlonosič, který má 3 a více oddílů. Postačí vám nějaký menší na hlavní chod a polévku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku