close
washing-machine-902359_640

Sušičku prádla si už zdaleka nekupujeme jen proto, abychom měli rychle sůché prádlo. Pro její nákup se rozhodujeme i z dalších důvodů, například proto, že spoustu věcí pak nepotřebuje  vyžehlit, zbavuje naše oděvy žmolků, chlupů domácích mazlíčků, ale také některých alergenů. A v neposlední řadě nemusíme řešit, kam prádlo pověsit, když nemáme balkon.

Jaká kritéria jsou pro výběr sušičky zásadní, čemu věnovat pozornost, na co se zaměřit? Určitě to bude kapacita sušičky, její velikost a hospodárnost.

Kam s ní

Dřív, než se začnete probírat technickými vlastnostmi jednotlivých modelů, ujasněte si, kd ebude vaše pomocnice stát a kolik místa na ni tedy máte. podle toho vyberete sušičky požadované velikosti a z nich vyberete na základě vašich potřeb tu nejlepší.

Jestliže máte pračku s bočním plněním, je možné koupit sušičku stejné velikosti (nejspíš od stejného výrobce)  postavit ji na speciální podstavec na pračku. Tím ušetříte podlahovou plochu. druhou variantou je pořídit si kombinovanou pračku se sušičkou.Její obliba roste, protože nejen ušetříte místo, ale také nemusíte přendávat prádlo z bubnu pračky do sušičky. Stačí jen nastavit jednotlivé programy pak jen vyndáte prádlo, vyprané a zároveň vysušené.

Funkce a programy

Spokojenost se sušičkou bude pravděpodobně přímo úměrná tomu, jaké programy a funkce bude mít sušička v nabídce. Důležitá bude jistě bezpečnost (dětská pojistka), kapacita nádobky na kondenzát, automatické nastavení cyklu podle množství prádla, rovnoměrnost sušení, eco programy a další vychytávky, které rozhodnou o tom, jakou sušičku nakonec vyberete. Většina spotřebičů dnes už disponuje odloženým startem, programem na velmi jemné prádlo, nočním velmi tichým provozem, oceníte jistě i program “osvěžení prádla”. K dalším zajímavým funkcím patří osvětlení bubnu, možnost párování s chytrými hodinkami, časovač, parní sušení či možnost sušení různých materiálů současně.

Tags : pračka se sušičkou

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku