close

Hledáte vhodný přehoz na jednolůžko nebo na dvojlůžkovou postel? V článku vám s výběrem přehozu pomůžeme a ukážeme vám, jak vybrat ten nejlepší přehoz do ložnice a jaké zvolit správné rozměry.

Materiál a tloušťka přehozu

Na výběr máte celou řadu přehozů, které jsou vyrobeny z bavlny, polyesteru nebo z materiálu, který je kombinací bavlny, lnu, polyesteru. Podstatné je určit, jaký přehoz chcete. Chtěli byste tenkou látku, kterou snadno přehodíte přes jednolůžko, lehce ji vyperete v pračce a rychle usušíte, nebo dáváte přednost prošívanému přehozu. Prošívaný přehoz je silnější, jeho tloušťka může být různá a průměrně se pohybuje od 0,5 centimetrů až do 1,5 centimetru. Záleží na výplni a také na velikosti samotného přehozu. Prošívané přehozy vypadají skvěle, dejte si ale velký pozor na to, jak je budete čistit. Pokud máte malý buben pračky, velkou postel a obrovský přehoz, tak se vám do pračky s největší pravděpodobností nevejde. Přehoz byste museli nosit do čistírny.

Jak vybrat barvy a design

Motá se vám hlava z velkého výběru přehozů? Ano, barevných kombinací je skutečně nespočet, ale který přehoz bude ten nejvhodnější? To je velmi těžké říci. Záleží na tom, jak máte laděný interiér ložnice. Vybírat můžete jednobarevné přehozy, přehozy s pruhy, s květovanými vzory, které patří k oblíbeným, přehozy s abstraktními motivy. Přehoz by měl barevně ladit s interiérem ložnice tak, aby jej narušil, doplnil, a abyste se v místnosti cítili příjemně. Jednobarevný přehoz je velmi univerzální a hodí se do jakéhokoli interiéru. Pestrobarevný přehoz interiér ložnice hezky oživí. Jestli máte závěsy, zkuste sladit přehoz se závěsy.

Jak správně určit velikost přehozu?

Nejprve změřte velikost lůžka, ke které připočtěte na šířku a na délku 20 centimetrů. Tak získáte ideální rozměr přehozu. Přehoz na jednolůžko nejčastěji měří 150 x 220 centimetrů, přehoz na dvojlůžko měří 220×220 centimetrů. Prodloužená délka přehozu je potom 150 x 240 centimetrů na jednolůžko a 220 x 240 centimetrů na dvojlůžko. Jestli budete chtít, aby přehoz dosahoval na zem, budete muset připočítat alespoň polovinu šířky na každé straně. Záleží na tom, jak vysoké lůžko máte. Přehozy až na zem vypadají krásně, ale nejsou příliš praktické z hlediska údržby. Pokud byste vybírali přehoz až na zem u dvoulůžka, podívejte se po přehozu, který tvoří tenká látka, bez výplně a prošívání. Přehoz si můžete také nechat vyrobit na míru. Jestli hledáte levné přehozy na jednolůžkové i dvojlůžkové postele, které lze prát v pračce, podívejte se do e-shopu. Tady nakoupíte levně a ještě vám přehoz zašlou zdarma až domů. Nevíte, jaký přehoz koupit? Podívejte se do článku, ve kterém najdete konkrétní tipy na nákup.

Jak vyladit přehoz a povlečení

Jestli jste milovníci detailů, můžete vyladit přehoz a povlečení. Vybírat můžete také přehozy, které mají z každé strany, z rubové i lícové, jiný motiv. Tento motiv můžete doladit s povlečením. Dvoustranné přehozy jsou praktické a krásné. K nejoblíbenějšímu patří 3D povlečení, které realisticky zachycují zvířata, vesmír nebo evropská města. Do ložnice si můžete pořídit ložní soupravu ze saténu, bavlny nebo krepu. K povlečení můžete dokoupit také vkusné dekorační polštářky i s povlaky a doladit interiér ložnice k dokonalosti.

Další dekorace do ložnice

Interiér ložnice můžete doladit o závěsy, záclony nebo o dekorační předměty. Ženy milují truhličky, šperkovnice, svíčky i stojany na šperky. Skvělou dekorací jsou již zmíněné polštářky na postel. Povlaky na polštáře můžete měnit dle nálady neb podle ročního období. Jsou levné a finančně vás nezatíží. Vybavte si ložnici dle svého. Levné dekorační předměty, ložní povlečení i přehozy najdete na Shopinguj.cz. Tady si vyberete ze širokého spektra dekorací ve stylu Provence, ve francouzském i retro stylu.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response