close

Sušička na prádlo si v českých domácnostech našla své místo a stala se jedním z oblíbených pomocníků každé hospodyňky. Kombinovaná pračka se sušičkou je jednoduché řešení, když vás trápí nedostatek místa pro dvě samostatná zařízení. Než se rozhodnete koupit pračku, je dobré vědět pár základních informací, které vám pomohou při výběru.

Rozměry a kapacita

Při výběru pračky se sušičkou jsou nejdůležitější její rozměry, aby se vám nestalo, že si vyberete takovou, kterou do koupelny ani nedostanete. Takže prvním krokem je řádně si přeměřit místo, kam chcete pračku umístit.

Kombinované pračky se sušičkou se liší kapacitou bubnů. Buben pračky bývá zpravidla větší než u sušičky. Pokud tedy uvidíte na výrobku uvedeno, že prací buben má objem 8 kg a sušící buben jen 4 kg, nejedná se tak o žádnou chybu. Je dobré s tím počítat. V praxi to můžete dělat tak, že budete prát podle objemu sušícího bubnu, nebo si po vyprání část prádla vyndáte a dosušíte si ho potom.

Provedení sušičky

Jako nejvhodnější varianta se nabízí pračka se sušičkou, kde je zabudovaná kondenzační sušička s tepelným čerpadlem. Tato technologie patří mezi pokrokové – je šetrná k oblečení a je opravdu úsporná.

Hlučnost a spotřeba

V případě, že si pořizujete pračku do bytu, asi vás bude zajímat její hlučnost. Určitě se nechcete nechat obtěžovat zbytečným hlukem a to samé platí i pro vaše sousedy. Proto neváhejte a věnujte pozornost štítku na pračce, kde je hlučnost uvedená u všech třech cyklů –  praní, ždímání, sušení. Ohlídejte si i spotřebu vody, abyste se nedivili, až vám přijde vyúčtování vody.

Aquastop

Aquastop je běžná funkce u každé moderní pračky. Jak už anglický název napovídá, jedná se o okamžité zastavení vody. Všechny pračky, a to i pračky se sušičkou, jsou stále napojené na vodu. S tím je spojené riziko nehody s nežádoucím únikem vody. V případě poruchy tak můžete pomocí zmáčknutí tohoto tlačítka zabránit vytopení nejen vašeho bytu, ale i sousedů.

Tags : pračka se sušičkou
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response