close

Tato otázka nás pravidelně napadne v době, kdy se chystáme na dovolenou, či z jiného důvodu na nějaký čas opouštíme domov. jak si zajistit, že váš dům na vás počká práv v takovém stavu, v jakém ho opouštíte, bez stop po nevítaných návštěvách? 

Dáme vám pár tipů, jak zlodějům cestu k vašemu majetku ztížit a znepříjemnit. Jistotu sice nikdy nebudete mít stoprocentní, na druhou stranu i zloději zpohodlněli a jdou cestou nejmenšího odporu. Když jim do cesty nakladete překážky, velmi pravděpodobně od loupeže ve vašem domě upustí.

Pevné bezpečnostní dveře a zabezpečená okna

Kvalitní vchodové bezpečnostní dveře s bezpečnostním zámkem (klidně jich může být i  několik), vložkou a štítem, odolné proti rozlomení, odvrtání či prokopnutí jsou úplným základem každé domácnosti. Také zárubeň by měla být vyztužená, odolná proti roztažení a vypadnutí zámku, takové překážky bude málokterý zloděj překonávat.

Stejně důležité je mít zabezpečená okna, hlavně ta sklepní a přízemní. Ideální zábranou jsou venkovní žaluzie či rolety, přes ně se zloději do domu nedostanou. Výhodou venkovní stínící techniky je i možnost větrat v době, kdy jste mimo domov, aniž by hrozilo vniknutí nezvaných hostů.

Další bezpečnostní vychytávky

Dobrým pomocníkem před vetřelci jsou makety kamer či jiného zabezpečovacího zařízení. Žádný zloděj určitě nebude podrobně zkoumat, jestli je ta kamera pravá a nebude ho při práci natáčet. Raději se sebere a půjde o dům dál.

Také pohybová čidla jsou dobrou pomůckou. Světlo, které se při pohybu nečekaně rozsvítí, hodně nevítaných návštěv od vstupu na pozemek a do domu odradí.

Jestliže si můžete dovolit do bezpečnostního systému investovat, ideálním řešením je napojení objektu na bezpečnostní agenturu, kde stále někdo sedí za pultem a vyhodnocuje hlášení alarmů. Během krátké doby zjistí vnik na pozemek a situaci ihned řeší.

Tags : jak zabezpečit dům před cestouZabezpečení domu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response