close

Hledáte krytinu, která nezatíží krov, ale zároveň neztrácí na mechanických vlastnostech? Vyberte si ze sortimentu lehkých střešních krytin, které zahrnují jak plechové střešní krytiny, tak krytiny plastové. Nemusíte se bát ani omezeného výběru! K dostání jsou klasické šablony, tvarovky imitující pálenou střešní tašku tak dokonale, že si ani sousedé nevšimnou rozdílu a samozřejmě klasické tabule a plechové pásy.

Střešní krytina
Střešní krytina

Plechové krtiny: tradiční falcovaná krytiny nebo profilovaná taška?

Plechová střešní krytina je extrémně lehká (cca 5 kg na m2), snadno se skladuje, rychlé ukládá a umožňuje tvarovou rozmanitost. Nízká váha je vítána nejen při rekonstrukcích objektů se starším a méně únosným krovem. Ocení ji i majitelé staveb v horských oblastech, jejichž krov je nadstandardně namáhán sněhovou pokrývkou.

Tradiční falcovaný plech je dobrá volba pro každý objekt, který nevyžaduje tradiční střešní krytinu. Hodí se jak pro pultové, tak pro šikmé střechy. Pokud je však okolní zástavba spíše historická nebo historizující, či se v sousedství dokonce nachází památková oblast, můžete zvážit také imitaci pálených střešních tašek, která je k nerozeznání od originálu, a přitom nezatíží krov. Též patří mezi plechové střešní krytiny

Plastové krytiny nejsou pro ostudu!

Plastová krytina dávno neznamená vlnité plexisklo na babiččině skleníku. Vybrat si můžete z široké nabídky typů krytin, které vynikají svou nízkou hmotností, dlouhou životností i snadnou pokládkou. Skvělou variantou jsou plastové profilované tašky, které jsou k nerozeznání od tašek pálených, stejně jako jejich plechová varianta. Plastové střešní krytiny jsou vhodným řešením pro rodinné domy i rekreační objekty. Protože jsou velmi odolné vůči mechovému porostu, jsou často voleným řešením pro lesní chaty a chalupy. V naší nabídce najdete také střešní tabule, které napodobují těžkou břidličnou krytinu a řadu doplňků, které nesmějí na žádné střeše chybět!

Tags : střechastřešní krytina
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response