close

Dětem se člověk jen tak nezavděčí. S jídlem, s oblečením, s povlečením ani s osuškou. Jednou chtějí obyčejnou osušku, podruhé na ní nutně potřebují oblíbeného pohádkového hrdinu a potřetí chtějí místo osušky pončo. Co bychom pro ně ale neudělali?

Chcete svého potomka, vnoučka nebo kmotřence potěšit a zpříjemnit mu chvíle po koupání, které možná zrovna nemiluje? Pořiďte mu osušku, ručník nebo pončo s oblíbeným motivem.

Je úplně jedno, zda jde o postavu z pohádek, zvířátko nebo třeba kytičky. Když se trefíte, odměnou vám bude radost, úsměv, jiskry v očích a možná i dětské objetí.

Jaké motivy mezi dětmi letí?

Záleží na pohlaví dítě, jeho věku a zálibách. Když se zaměříme na pohádky, tak jednoznačnými favority jsou:

  • Medvídek Pú, Mickey a Minnie, Prasátko Peppa, Ledové království, Máša a medvěd, Mašinka Tomáš nebo Požárník Sam pro ty nejmenší.
  • Spiderman, Avengers a The Simpsons pro větší děti.

Opustíme-li pohádky, co je dalším oblíbeným dětským motivem? Jednoznačně zvířátka, a hlavně jejich mláďátka. Koně, psi, kočky a třeba i králíci.

Nevybírejte jen podle motivu, důležitá je i kvalita

Koupání dětí před spaním je často rituál, na který se děti i rodiče těší. Dítě se uvolní, pak jeho tělíčko i vlásky zabalíte do hebké osušky. Ta by měla být měkká, prodyšná, savá a odpovídat velikosti dítěte.

  • Může se jednat o klasickou osušku.
  • Některé děti ale milují ponča, která mají kapucku na hlavu.

Materiál osušky nebo ručníku

Královnou mezi materiály pro výrobu dětských ručníků a osušek je bavlna. Přírodní materiál, který je i savý, prodyšný a hebký.

Hustota tkaní

Důležité je pohlídat si i gramáž. Ta napoví hodně o kvalitě a životnosti. Dávejte přednost gramáži v rozmezí 400-500 gramů na metr čtvereční.

Víte, že: Čím větší gramáž, tím bývají ručníky a osušky hutnější a savější? Kdo chce rychleschnoucí osušku, ten musí počítat s nižší gramáží i savostí. Na druhou stranu ale bude lehčí a rychleji uschne.

Velikost

Pro malá miminka se hodí malé čtvercové osušky, které mívají v růžku kapucku. Pro batolata se hodí pončo, předškoláci už ocení osušku klasických rozměrů – tedy 70×140 cm.

Jak o osušku nebo ručník pečovat?

Správná péče je důležitá, aby si po celou, a hlavně dlouhou dobu uchovaly své vlastnosti, kvůli kterým jste si je kupovali.

  • Ručník vždy nechte pořádně uschnout. Vyhnete se množení bakterií, plísní a zápachu.
  • Perte je samostatně na 40-60°C. Místo pracího prášku používejte gel, na aviváž zapomeňte. Sice by změkčila vlákna, ale snížila by savost.
  • Na topení nepatří, sušte je v sušičce nebo na sušáku.
  • Nežehlete je, vlákna by se mohla polámat a ztratila by na měkkosti, savosti i dlouhé životnosti. Brzy by z ručníku byl „hadr“.

The author Jaroslav

Leave a Response