close

Jarní zahrada je obrovskou radostí mnoha z nás. Pokud máte rádi krásné květy, zeleň a třeba i dekorační záležitosti, jistě s námi budete souhlasit, že jaro je opravdovou pastvou pro oči i pro duši. Samozřejmě, že je na každém z vás, jak to bude na vaší zahrádce vypadat, přesto vám však přinášíme několik tipů, pokud byste vůbec nevěděli, jak oživit exteriérové prostory vašeho bydlení.

Květy od konce zimy

Květy na jarní zahrádce si můžete dopřát již od konce zimy. Nezřídka se stává, že první jarní rostliny kvetou ještě i v době, kdy jsou venku zbytky sněhu. Mezi takto odolné rostliny, které hlásí příchod jara, patří například sněženky, bledule nebo petrklíče. Ani jim však nesvědčí mrazíky.

Magnolie je sázkou na jistotu

Magnolie
Magnolie

Dalším tipem je potom magnólie. Jedná se o oblíbený keř, případně menší strom, který kvete brzy z jara, tedy v době, kdy se ostatní stromy a keře ke svému květenství teprve připravují. Magnolie však nesnáší přízemní mrazíky, ani ostré severní větry, dokonce ani delší déšť. Je tedy vhodné tento keř vysazovat na chráněné, ideálně jižní stanoviště.

Zlatý déšť prozáří široké okolí

Zlatý déšť
Zlatý déšť

Typické žluté květy jsou na jaře charakteristické pro zlatý déšť. Jedná se o velice nenáročný, do jisté míry i plevelný keř, který nelze v jarním období pro své nádherné žluté květy ani z dálky přehlédnout. Bude se hodit do pozadí vaší jarní zahrady.

S pozdním jarem širší paleta okrasných rostlin

S pozdním jarem se dále hlásí o slovo další a další kvetoucí okrasné rostliny. Patří mezi ně zejména krokusy, tulipány či narcisy. Všechny tyto rostliny, ale i další, jsou vhodným námětem do jarní okrasné zahrady.

Ozdobné dekorace

Nemusíte zůstávat pouze u flory. V dnešní době je k dispozici spousta dekoračních předmětů. Pokud je vhodným způsobem zakomponujete do okrasné zahrady, vytvoří dokonalý celek, který bude obdivovat kromě vás nejeden kolemjdoucí!

Tags : Magnoliezlatý déšť

The author Bydlení21.cz

Leave a Response