close

Pokud se rozhodnete postavit nový dům, není to rozhodně nejlevnější záležitost. Samozřejmě vás však čeká mnoho vyřizování. Vše by mělo začít výběrem a zakoupením vhodného stavebního pozemku.

A jak sehnat stavební pozemek? Ve většině případů je zapotřebí delšího hledání. V dnešní době vám však může výrazným způsobem ulehčit práci internet. Ideální je, pokud navštívíte nějaký realitní server, jež má ve své nabídce mimo jiné právě i pozemky na prodej.

screen-pozemok-frydek-mystek-fincentrumreality-com

Výběr správného místa

Nejdůležitějším rozhodnutím při stavbě nové nemovitosti, je bezesporu výběr adekvátního místa. Ne všechny lokality jsou poptávané. Je jasné, že čím lukrativnější místo, tím bude i cena pozemku dražší – to je pravidlo, se kterým těžko něco uděláte.

V každém případě ale není dobré jakékoliv omezování. Pokud máte určitou představu, jak by mělo místo, kde by měl vyrůst váš nový dům, vypadat, z nároků pokud možno neustupujte. Díky bohaté nabídce pozemků na prodej se většinou dá splnit vaše sny.

Jiná situace je v případě, kdy je vám v podstatě jedno, kde budete bydlet. V takových situacích potom můžete sáhnout prakticky po jakékoliv zajímavé nabídce.

Nemusí se jednat výhradně o stavební pozemek

Při poptávce po pozemku se pochopitelně nemusí jednat výhradně o stavební pozemek. K dispozici jsou standardně taktéž zahrady, pole, rybníky, lesy či louky.

Pokud budete vhodný pozemek k nákupu hledat prostřednictvím internetu, konkrétně potom s využitím prezentace a nabídky určité realitní společnosti, můžete si výrazným způsobem ušetřit čas i námahu. Obvykle je možné totiž výsledné vyhledávání vyfiltrovat – zobrazí se vám tak pouze pozemky na prodej, které odpovídají vašemu zájmu. Filtr lze samozřejmě využít taktéž na omezení co do kraje, nebo města v České republice.

Spolupráce s realitní společností je cesta správným směrem. Velice důležité však je, abyste si nejprve zjistili, jestli se jedná o seriózní společnost. V dnešní době to bohužel neplatí automaticky u každého, kdo vám chce pomoci – doporučujeme tak, abyste si přečetli hodnocení těch, jež se společností spolupracovali před vámi.

Pozemky na prodej jsou i nadále velice lukrativní záležitostí, o kterou má zájem spousta lidí. Velice důležitá je taktéž aktuálnost nabídky – také v těchto případech je realitní server správnou volbou.

Ať již přemýšlíte o nákupu jakéhokoliv pozemku, k jakýmkoliv účelům, vždy se porozhlédněte i na internetu. Je velice pravděpodobné, že právě zde narazíte na nabídku, která vás osloví. Potom již není žádný problém kontaktovat majitele, případně realitního makléře a domluvit si případnou schůzku, kde se budete moci na cokoliv zeptat. Samozřejmostí by také vždy měla být prohlídka pozemku, která vám může potvrdit, že se jedná o to, co zrovna hledáte!

Zdroj obrázku: Fincetrumreality.com

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response