close
no thumb
fialová barva je oblíbená ve všech odstínech
fialová barva je oblíbená ve všech odstínech

Ještě v dobách nedávných byl příliš pestrobarevný nábytek něčím zcela neobvyklým. Jednalo se o jakousi extravagantnost a odvážnost, která se netěšila přílišnému uznání. Čas však šel dál a dnes v podstatě nikoho příliš nerozladí nábytek nejrůznějších barevných provedení.

Přesto však ne každý sáhne po tomto stylovém trendu bydlení 21. století. Ti kontroverznější zkrátka dají přednost klasice a pořídí si nábytek spíše přírodních imitací. Rovněž ani do úplně každého bydlení se nemusí nábytek ostrých barev hodit. Je potřeba vycházet i z ostatních interiérových prvků. Jak na našem webu bylo již několikrát řečeno, vše musí se vším ladit, ani nábytek nesmí působit jakkoliv kontraproduktivně.

Mládí a vlastní názor

Ukazuje se také, že po barevném nábytku sáhnou hlavně ti mladší z nás. Svou roli hraje i náš subjektivní názor. Z psychologického hlediska máme určité oblíbené a neoblíbené barvy, a i podle toho vybavujeme interiérové prostory bydlení.

červená barva navozuje intimní atmosféru, někdy až příliš
červená barva navozuje intimní atmosféru, někdy až příliš

Barevný nábytek se hodí zejména do dětských pokojů. Ani však ložnice nebo obývací pokoj nemusí ve spojení s barvami působit špatným dojmem. Důkazem oblíbenosti barevného nábytku jsou například i koupelny laděné do určitých konkrétních barev. Nic by se rozhodně nemělo přehánět, proto odborníci doporučují pokud možno v každé místnosti pouze jednu hlavní barvu, která bude doplněna maximálně dvěma dalšími!

Barevný nábytek je k dispozici v mnohých provedeních, při jeho výběru nesázejte pouze na pořizovací cenu, ale pohlížejte především na jeho kvalitu a životnost.

Komentáře k článku