close
Spolupráce

Komody – nejen úložný prostor, ale také stylový dekorativní prvek

komody

Komody jsou univerzální nábytek, který lze přizpůsobit různým místnostem. Univerzální nábytek s prostornými zásuvkami se hodí do šatny, dětského pokoje i ložnice. Do obývacího pokoje zvolte stylové, lehčí komody a jejich horní desky využijte k umístění vázy s květinami a dekoracemi. Zde je několik návrhů, kam by se komody mohly dokonale hodit.

Komoda a přebalovací pult do dětského pokoje

V dětském pokoji má nábytek se zásuvkami mnoho praktických funkcí. Komoda je nenahraditelná, pokud jde o ukládání dětského oblečení, prádla a doplňků. V prvních měsících života dítěte ji lze navíc využít jako přebalovací pult. Často se na ni umisťuje voděodolná přebalovací podložka, která umožňuje pohodlné přebalování dítěte. Rodiče by měli zvolit výšku nábytku tak, aby vyhovovala jejich výšce a usnadnila jim tak práci. Do zásuvek se vejde mnoho kosmetických přípravků, krémů, dětského pudru a oleje a také potřeby pro péči o dítě. Díky dobré organizaci je vše na dosah. Bílé komody nebo komody v jiném provedení, které ladí s postýlkou a ostatním nábytkem v dětském pokoji, budou tuto funkci funkci plnit nadmíru dobře. 

Skladování oblečení a doplňků dítěte 

Komoda je ideální pro ukládání oblečení, jako jsou košile, kalhoty, ponožky nebo spodní prádlo pro starší děti. Díky snadnému přístupu k zásuvkám může mít předškolák svůj vlastní prostor na oblečení, což pomůže udržovat pořádek v pokoji. Rodiče někdy volí dvě komody a druhou z nich používají na ukládání hraček. Do zásuvek se vejdou různé hračky, sbírky figurek, knihy, omalovánky, pastelky, barvy nebo stolní hry. Dítě tak bude mít snadný přístup ke svým oblíbeným věcem. Při výběru komody se vyplatí věnovat pozornost jejímu tvaru, barvě a stylu, aby ladila s designem interiéru. Bílé komody s prvky z přírodního dřeva vypadají zajímavě a dodávají pokoji nádech tepla a útulnosti. 

Dokonalá komoda do ložnice 

Dřevěná, kovová, dýhovaná – jaká by měla být ideální komoda do ložnice? Tento kus nábytku může sloužit jako noční stolek a zároveň může obsahovat osobní věci, jako jsou brýle, prášky na spaní nebo špunty do uší. Na horní desku lze umístit noční lampičku a knihu, V ložnici zařízené v boho stylu dodají šarm a útulnost komody s dekorativními čely a ozdobnými úchyty zásuvek. V šatně nebo ložnici potřebujeme prostor pro uložení oblečení, prádla a bytového textilu. Hluboké a prostorné zásuvky jsou velkou výhodou vysokých komod se 4 nebo 5 zásuvkami, které najdeme v mnoha stylech a provedeních: 

  • Klasická komoda s prostornými zásuvkami a horní deskou, často vyrobená ze dřeva. Bývá jednoduchá, elegantní a univerzální – hodí se do různých stylů interiérů;
  • Moderní komoda s minimalistickým designem, vyrobená z inovativních materiálů, v lesklém nebo matném provedení. Moderní komody jsou lehčí, mohou být vybaveny nožičkami a designovými úchyty zásuvek;
  • Vintage komody navozují retro atmosféru a často se vyznačují ozdobnými knoflíky na zásuvkách nebo ornamenty na čelech a horní části; 
  • Komody ve skandinávském stylu se vyznačují funkčností a jednoduchostí tvarů, převládají světlé barvy a přírodní materiály;
  • Rohová komoda se bude dobře vyjímat v předsíni nebo ve výklenku jako úložný prostor s horní deskou na drobné předměty. 

Stylová komoda do obývacího pokoje 

Komoda v obývacím pokoji může sloužit jako místo pro uložení různých předmětů, ale může mít i dekorativní funkci. Při výběru nábytku do obývacího pokoje se snažíme spíše o formálnější vzhled a charakter celého uspořádání. Bílé nebo šedé komody se hodí do moderních, minimalistických interiérů, zatímco teplá dřevěná čela se hodí do klasických interiérů. Úložného prostoru není nikdy dost, ale komody jsou v obývacím pokoji neocenitelné jako podstavce pro lampy, drobnosti, vázy na květiny a květináče. Nad komodou se stylově vyjímá zrcadlo, grafiky a obrazy. Stylová komoda s charakterem, vyrobená s péčí a z kvalitních materiálů, se do designu obývacího pokoje hodí lépe než jednoduchá borovicová skříňka se zásuvkami, kterou je lepší umístit do šatny nebo ložnice. 

Komoda do jídelny 

Komoda do jídelny může plnit roli příborníku nebo praktické skříně, která pojme příbory, nádobí nebo bytový textil, jako jsou ubrusy a ubrousky. Při výběru komody do jídelny stojí za to věnovat pozornost kapacitě skříněk a zásuvek a také rozsahu jejich otevírání. Pokud do ní chcete ukládat příbory, měla by se zásuvka pohodlně vysouvat na pojezdech. Plynulé otevírání a zavírání zásuvek zaručuje stabilitu a zabraňuje viklání nábytku. Také zajistěte, aby těžká zásuvka s příbory a doplňky, která je pro jídelnu nezbytná, nevyklouzla ze skříňky, a to namontováním zarážek. 

Která komoda se bude dobře vyjímat v předsíni? 

Nízký model předsíňové komody úspěšně nahradí botník. Rohový model zase dokonale vyplní roh u dveří a nabídne místo pro odložení klíčů a dálkového ovládání garáže. Díky komodě bude snazší udržovat pořádek ve věcech a ukládat šikovné drobnosti v předsíni.

Komoda je univerzální kus nábytku s mnoha funkcemi, který se hodí do každé místnosti. Od komody s přebalovacím pultem a zásuvkami na hračky, oblečení a prádlo přes noční stolek v ložnici, příborník v jídelně až po dekorativní prvek v obývacím pokoji.

Komentáře k článku