close
Spolupráce

Tipy na kvalitní látky pro domácí šití – Mušelín či úplet

Hledáte ideální látku, ze které si doma můžete něco příjemného ušít? Pak si nenechte ujít mušelín a úplet. Nabízí řadu výhod, díky kterým si je zamilujete.

Dvojitá gázovina

Mušelín je nazýván též dvojitá gázovina, jelikož se skládá ze dvou jemných vrstev. Zpravidla se jedná o bavlněnou tkaninu, díky tomu nabízí perfektní vlastnosti. Bavlna je odolná, a přitom příjemná na dotek. Pohodlný mušelín si zamilujete, všechny pozitivní vlastnosti jsou u této látky totiž ještě umocněny. Čeká vás tedy lehká a měkká tkanina, která je navíc prodyšná, díky tomu se hodí hlavně na léto. S každým praním se kousky z mušelínu stávají ještě jemnější.

Bavlněný úplet

Pokud si chcete něco ušít, pak se jako skvělá volba nabízí také kvalitní úplet. Ten je často vyráběn právě z bavlny, ovšem setkat se můžete i s jinými materiály. Nicméně pokud zůstanete u bavlny, rozhodně neuděláte chybu. Úplet je o něco teplejší, jeho hlavní výhodou je, že je pružný. Pružnost zajišťuje specifická struktura, mnohdy se také k bavlně přidávají elastické materiály. Přitom si můžete užít klasické výhody bavlny jako je dlouhá životnost, pohodlnost a snadná údržba.

Jednoduché šití

U těchto látek máte samozřejmě na výběr z rozmanitých motivů. Najdete tak to pravé, ať už si chcete ušít něco pohodlného na doma, elegantní halenku, sukni, či různé oblečení pro děti. Ovšem kromě toho se zejména mušelín hodí pro šití bytových textilií. Hodí se pro výrobu povlečení, kromě toho si ho oblíbí i ratolesti. Mnohdy se z něj šijí hračky, zavinovačky a šátky. Zejména proto, jak krásně jemná tato látka je. Navíc se s oběma variantami snadno šije, poradí si s nimi i začátečník.

Mušelín a úplet patří mezi stálice v nabídce látek. Díky široké škále barev a motivů si vyberete to pravé pro jakýkoli projekt – ať už si chcete vyzdobit domácnost, či ušít něco praktického.

Zdroj náhledové fotografie: Suranee / stock.adobe.com

Komentáře k článku